Istanbul Ataşehir Hangi Yakada?(Mükemmel cevap)

Ataşehir, İstanbul‘un Anadolu yakasında bulunan bir ilçedir. İstanbul‘un doğu yarısında, Kocaeli Yarımadası’nın batı kısmında yer alan ilçenin denize kıyısı yoktur. 2008 yılında Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar’dan bâzı mahallelerin içine katılmasıyla ilçe statüsü kazanarak İstanbul‘un 39 ilçesinden biri olmuştur.

Istanbul Ataşehir hangi ilçelere yakın?

Güneyinde Maltepe, batısında Kadıköy, kuzeybatısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve doğusunda Sancaktepe ilçelerine komşudur. İlçe 25,84 kilometrekaredir, nüfusu 419.368dir ve sınırları dahilinde toplam 17 mahalle vardır.

Istanbul Ataşehir hangi tarafa düşüyor?

Ataşehir, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yaklaşık 409.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul ‘un Anadolu yakasındadır. Ataşehir ilçesi, İstanbul ‘un ilçelerinden kuzeybatıda Üsküdar, batıda Kadıköy, güneyde Maltepe, doğuda Sancaktepe ve kuzeyde de Ümraniye ilçeleriyle komşudur.

Istanbul Ataşehir hangi semte yakın?

Ataşehir, tarihi geçmişi henüz yeni bir ilçedir. 2008 yılında ilçe unvanını alan Ataşehir; Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy ilçeleri ile komşudur.

Batı Ataşehir hangi ilçeye bağlı?

Batı Ataşehir 40.995529 enlem ve 29.104250 boylamda yer almaktadır. Ataşehir ilçesine bağlıdır.

Ataşehir’e en kolay nasıl gidilir?

Ataşehir’e denizyolu ile doğrudan ulaşım olanağı bulunmamaktadır. Avrupa yakasından geliyorsanız; Kadıköy ya da Üsküdar’a vapur ile ulaşım sağladıktan sonra, Ataşehir’e giden otobüs ve minibüsleri tercih edebilir ya da metro bağlantısını kullanarak Ataşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

You might be interested:  Antalya Milli Eğitim Müdürü Kim?(Çözüm bulundu)

Istanbul Avrupa yakasında hangi semtler var?

İlçeler

  • Arnavutköy.
  • Avcılar.
  • Bağcılar.
  • Bahçelievler.
  • Bakırköy.
  • Başakşehir.
  • Bayrampaşa.
  • Beşiktaş

Istanbul Ataşehir hangi vergi dairesine bağlı?

Kozyatağı Vergi Dairesi, vergi daireleri, İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Sok., No:18, Ataşehir, İstanbul, Türkiye – Yandex Haritalar.

Ataşehir rakımı nedir?

Küçükbakkalköy Mahallesi 40.983231 enlem ve 29.115435 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Küçükbakkalköy Mh. ve Ataşehir ilçesine bağlıdır.

Kayışdağı ismi nereden gelir?

Adını, İstanbul ilinin en yüksek üçüncü noktası olan 438 metre yüksekliğindeki Kayış Dağı’ndan alır. Kayışdağı mahallesi, tepenin eteklerinden kuzeydoğuya doğru yayılmıştır.

Batı Ataşehir de hangi mahalleler var?

Batı Ataşehir ‘de inşa edilen ilk proje Ağaoğlu My World olup, 2005 yılından sonra, bölgede konutlar hızla yer almaya başlamıştır. Bu bölge sınırları içinde Barbaros Mahallesi, Yeni Sahra Mahallesi, Örnek Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Esatpaşa Mahallesi ve Fetih Mahallesi yer almaktadır.

Batı Ataşehir hangi otobüsle gidilir?

13, Ataşehir bölgesinde bulunan Batı Ataşehir konumuna giden son Otobüs aracıdır.

Batı Ataşehir nereler?

barbaros, yeni sahra, örnek, mustafa kemal, esatpaşa ve fetih mahallelerinden oluşan ataşehir ilçesinin batı bölümü.

Esatpaşa hangi belediyeye bağlı?

Daha önce Üsküdar İlçesi’ne bağlı olan Esatpaşa mahallesi, 6 Mart 2008’de TBMM tarafından onaylanan 5747 Sayılı, Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca Ataşehir İlçesi sınırlarına dahil edilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *