Istanbul Çanakkale Ye Nasıl Gidilir?

Istanbul Çanakkale arabalı vapur nereden kalkıyor?

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale ‘ye ulaşım mümkündür.

Istanbul çanakkale feribot kaç saat sürer?

İstanbul ‘dan gelen misafirlerimiz Gelibolu Yarımadasından Çanakkale ‘ye geçmeleri için 2 alternatif bulunmaktadır. Bunlardan ilki Eceabat ilçesi ile Çanakkale arasındaki 24 saat çalışan araba alan GESTAŞ feribotlarıdır. Toplam geçiş süresi 25 dakikadır.

Istanbul’dan Çanakkale’ye en hızlı nasıl gidilir?

İstanbul Anadolu Yakası’ndan Çanakkale ‘ ye gitmek istiyorsanız, öncelikle İzmit ve ardından Bursa yolunu takip etmeniz gerekiyor. Bursa’ dan sonra sırasıyla Karacabey ve Bandırma’ya ulaşacaksınız. Çanakkale merkeze ulaşmak için ise Biga ve Lapseki’ yi takip etmeniz yeterli. Toplam yolculuğunuz yaklaşık 7 saat sürecek.

Çanakkale istanbul arası nasıl gidilir?

İstanbul – Çanakkale arası Araba ve Hızlı Feribot ile Ulaşım Bandırma’dan D 200 ve E 90 karayollarını kullanarak Biga ve Lapseki üzerinden Çanakkale şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bandırma Çanakkale şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 166 km olup 2 saat 30 dakika kadar sürmektedir.

Çanakkale istanbul arası feribot var mı?

Çanakkale – İstanbul arası direk feribot var mı? Şuan için bu tarz hizmet veren bir feribot maalesef bulunmamaktadır. Çanakkale ‘den feribot ile Eceabat’a geçip, sırayla Gelibolu, Keşan, Malkara, Tekirdağ üzerinden İstanbul ‘a ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Alanya Kalesine Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Istanbul çanakkale kaç km Tekirdağ üzerinden?

İstanbul ‘dan, Tekirdağ, Çanakkale ve Küçükkuyu güzergahı takip edilmeli. Bu yol güzergahı yaklaşık 423 km. Özel aracınızla gitmeyi tercih ediyorsanız; Tekirdağ – Çanakkale yolu trafiği daha az olmakla beraber manzarası da güzel olan bir yol.

Istanbuldan Gelibolu’ya feribotla nasıl gidilir?

İstanbul -Silivri-Marmara Ereğlisi-Tekirdağ-Malkara-Keşan güzergâhını takip ettikten sonra Gelibolu ‘ya ulaşabilirsiniz. Gelibolu ‘ya Bursa ve Bandırma üzerinden gitmek isterseniz Biga’yı geçtikten sonra Lapseki’den arabalı vapura binip Gelibolu ‘ya ulaşabilirsiniz.

Istanbuldan feribotla nerelere gidilir?

İDO SEFERLERİ

  • Yenikapı – Bursa.
  • Yenikapı – Bandırma.
  • Yenikapı – Yalova.
  • Pendik – Yalova.
  • Kadıköy – Armutlu.
  • Bostancı – Avşa Adası
  • Bostancı – Marmara Adası
  • Kadıköy – Bursa.

Istanbul Balıkesir feribot nereden kalkıyor?

İstanbul Yenikapı ile Balıkesir Bandırma limanları arasında tüm yıl boyunca düzenli olarak İDO tarafından feribot seferleri yapılmaktadır. Deniz otobüsü ile yine Bostancı – Yenikapı – Bandırma hattında feribot seferleri yapılmaktadır. Arabalı Vapur yani araçlı geçiş için uygun olanı sadece feribot yazan seferlerdir.

Çanakkale Gökçeada nasıl gidilir?

Çanakkale Limanı’ndan deniz otobüsü, Eceabat-Kabatepe Limanı’ndan ise Gökçeada’ya düzenli olarak feribot ve arabalı vapur seferleri yapılmaktadır. Gökçeada’ya arabayla ulaşım sağlayan arabalı vapurlar Gökçeada Kuzulimanı’na ulaşmak üzere Kabatepe Limanı’ndan hareket etmektedir.

Çanakkale’ye uçak var mı?

AnadoluJet, Çanakkale Havalimanı’na uçuş düzenliyor.

Tekirdağ istanbul nasıl gidilir?

Tekirdağ Otogarı’na otobüs ile ulaşım 2.5 saat civarında sürmektedir ve bilet fiyatları 25-50 TL arasında değişmektedir. Tren yolculuğu ile gitmek için TCDD Trakya tren hattı kullanılabilir. Bu hat ile İstanbul – Tekirdağ arası yolculuk 2 saat civarında sürmektedir ve bilet fiyatları 15-20 TL civarındadır.

Istanbul Çanakkale otobüs bileti ne kadar?

En ucuz İstanbul – Çanakkale otobüs bileti 90,00 TL’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *