Istanbul Da En Çok Hangi Ilden Insan Var?(Soru)

İstanbul‘da en çok 768 binle Sivaslı var. Ardından 562 bin Kastamonulu, 526 bin Ordulu, 495 bin Giresunlu, 437 bin Erzurumlu, 428 bin Samsunlu, 417 bin Malatyalı, 414 bin Trabzonlu, 378 bin Sinoplu, 308’er bin de Rize ve Erzincanlı sıralanıyor.

En çok hangi şehirli var?

Türkiye’de en çok Şanlıurfalı, Konyalı ve İstanbullu var Nüfusa kayıtlı olunan illere bakıldığında Türkiye’de en çok Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı kişilerin yaşadığı belirlendi. Yani Türkiye’de en çok hemşehrisi olanlar 2 milyon 697 bin 75 kişi ile Şanlıurfalılar oldu.

Istanbul’un nereleri?

İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa’daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya’daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir.

Türkiye’de en çok hangi şehirden insan var?

Türkiye’de en çok Şanlıurfalı, Konyalı ve İstanbullu var Yani Türkiye’de en çok hemşehrisi olanlar 2 milyon 906 bin 9 kişi ile Şanlıurfalılar oldu. Türkiye ‘de yaşayan Şanlıurfalı vatandaşlarımız yabancı nüfus hariç Türkiye nüfusunun %3,5’ini oluşturarak nüfusa kayıtlı olunan il sıralamasında ilk sırada yer aldı.

Türkiyede kaç tane Yozgatlı var?

TÜİK verilerine göre, ülke genelinde 1 milyon 148 bin 908 Yozgatlı yaşarken, Yozgat ‘tan sonra en çok Yozgatlı Ankara’da bulunuyor. Yozgat ‘ta 387 bin 717 Yozgatlı yaşarken, Ankara’da 342 bin 955 Yozgatlı bulunuyor. 141 bin 667 Yozgatlı İstanbul ‘da, 63 bin 553 Yozgatlı ise Kayseri’de yaşıyor.

You might be interested:  Ankara Antlaşması Ne Zaman Oldu?

İstanbul’da ne kadar Sivaslı var?

İSTANBUL’DA 768 BİN 338 SİVASLI YAŞIYOR TÜİK verilerinden derlenen bilgilere göre Türkiye’de yaşayan Sivas kütüğüne kayıtlı kişilerin sayısı 1 milyon 961 bin 419 kişi olarak açıklandı. Türkiye’de Sivas kütüğüne kayıtlı en fazla kişinin yaşadığı il 768 bin 338 ile İstanbul oldu.

Mardinliler en çok nerede yaşar?

Diyarbakır ve Şanlıurfa’da nüfusa kayıtlı olduğu ile göre en fazla Mardinliler yaşıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü M.

İstanbul’da ne kadar Karadenizli var?

İSTANBUL ‘DA 2.2 MİLYON KARADENİZLİ YAŞIYOR.

İstanbul Denizi hangi bölgede?

Türkiye’nin Marmara Bölgesi ‘nde bulunur. Bu şehre komşu olan iller Kocaeli ve Tekirdağ’dır. Kuzeyde Karadeniz, güneyde ise Marmara Denizi bulunur.

İstanbul nasıl bir yer?

Sakin ve hafta için mesai saatleri içerisinde daha rahat gezebileceğiniz İstanbul, aynı zamanda iki yakada kurulan ve içinden deniz geçen tek şehirdir. Bir yanı Avrupa kıtasında, bir başka yanı da Asya kıtasında yer alır. İki kıta arası ulaşım köprüler, vapur ya da Marmaray yani boğaz tüneliyle gerçekleşir.

İstanbul iline bağlı olan ilçeler nelerdir?

İSTANBUL ilçeleri alfabetik sırasına göre ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE,

Ankara’da en çok hangi şehirden insan var?

BAŞKENT ANKARA ‘DA EN ÇOK ÇORUMLULAR VE YOZGATLILAR YAŞIYOR Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2014 yılı verilerine göre, Ankara ‘da en çok 389 bin 498 kişi ile Çorumlular ve 342 bin 955 kişi ile Yozgatlılar yaşıyor.

Izmirde en çok hangi ilden insan var?

İzmir ‘de yaşayan 4 milyon 168 bin 415 kişinin yalnızca 1 milyon 704 bin 855’i İzmir nüfusuna kayıtlıyken İzmir ‘de 201 bin 522 kişi ile en çok Manisalıların yaşadığı belirlendi. Manisalıları, 147 bin 839 kişi ile Mardinliler, 139 bin 313 kişi ile Erzurumlular, 125 bin 307 kişiyle ise Konyalılar takip etti.

You might be interested:  Istanbul Da En Iyi Iskender Nerede Yenir?(Çözünme)

Herkes kendi şehrinde yaşasaydı en kalabalık Il hangisi olurdu?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre herkes doğduğu şehirde yaşasaydı, İstanbul’un nüfusu 3 milyondan az olacaktı. Peki herkes doğduğu şehirde yaşasaydı en kalabalık şehir hangisi olurdu? Verilere göre ilk sırada Şanlıurfa, ikinci sırada Konya, üçüncü sırada ise İstanbul yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *