Istanbul Dan Bursa Ya Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

İstanbulBursa arası seyahat edecek yolcular için deniz yolu ile ulaşım seçeneği bulunmaktadır. İDO ve BUDO’nun düzenlediği seferler ile Yalova, Mudanya ve Güzelyalı feribot iskelelerine ulaşım sağlanmaktadır. Pendik ve Yenikapı olmak üzere iki farklı noktadan hareket eden feribot seferlerini İDO düzenlemektedir.

Istanbul Bursa en kolay nasıl gidilir?

İstanbul ‘dan Bursa ‘ya gidebilmek için Esenler otogarından Bursa ‘ya kalkan otobüslere binebilirsiniz. Ya da yolu daha da kısaltmak için İDO’lar ile Mudanya’ya giden feribotlara bindiğiniz takdirde 1.5 saat sonra Bursa ‘ya varabilirsiniz.

Bursa’ya en uygun nasıl gidilir?

İstanbul – Bursa arası yolculuğunuz yaklaşık 75-80 dakika olacaktır. Bunun için Mudanya’ya İDO, Güzelyalı’ya ise BUDO’nun feribotları ile ulaşabilirsiniz. Oradan şehir içi ulaşım ile Bursa merkeze gelebilirsiniz. İsterseniz İstanbul’dan, Bursa Gemlik’e gelen deniz uçakları ile de Bursa ‘ya ulaşabilirsiniz.

Istanbuldan bursaya hangi yoldan gidilir?

İstanbul’dan İzmit yolunu takip ederek Yalova–Bursa yolundan ilerleyerek Bursa’ya ulaşmak mümkündür. Bu güzergah üzerinde dilerseniz arabalı vapuru kullanabilir, dilerseniz de Osmangazi Köprüsü’nden ücretli geçiş yaparak direkt Bursa sınırlarına giriş yapabilirsiniz.

Bursaya giderken hangi köprüden geçilir?

İstanbul ve Bursa Arası En Kolay Ulaşım – Osmangazi Köprüsü

You might be interested:  Ankara Antlaşması Kim Imzaladı?(EN iyi 5 ipucu)

Istanbul Bursa arabalı vapur nereden kalkıyor?

Yenikapı – Bursa Feribot Seferleri Yenikapı – Bursa arası karşılıklı olarak yapılan feribot seferlerini İDO düzenlemektedir. Araçlı ve araçsız yolcu taşımacılığı yapan seferlerde yolculuk 90 dakika sürmektedir. Yolculuğun varış noktası Güzelyalı Feribot İskelesi’dir.

Bursa istanbul arası feribotla kaç saat sürer?

Feribot ile 1 buçuk saat arası, Uçak ile 20 – 35 dakika arası, Otobüs ile 3 – 4 saat arası sürmektedir.

Bursa’ya otobüs var mı?

Bursa, genellikle otobüs ile ulaşım sağlanan bir bölgedir. Bursa otobüs seferleri ise, neredeyse her bölgeden sık aralıklarla düzenlenmektedir. Bursa otobüs bileti almak için obilet.com sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Kadıköyden Bursa’ya nasıl gidilir?

Kadıköy bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İDOBUS Kadıkoy – Bursa adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 15BK, 19EK, 4.
  2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
  3. Metro: M4.
  4. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D-63A, DOLMUŞ: D34.

Istanbul Bursa arası kaç saat?

İstanbul Bursa Otobüs Yolculuğu Kaç Saat Sürüyor? İstanbul Bursa arası otobüs yolculuğu süreleri değişkendir. Sefer saati, kalkış ve varış noktası gibi unsurlara bağlı olarak yol süresi 1 saat 45 dakika ile 4 saat arasında değişmektedir.

Istanbul bursa arası arabayla kaç saat?

Bursa ve İstanbul şehrinin uzaklığı kişilerin öğrenmek istediği bir bilgidir. Bursa ve İstanbul arası yaklaşık olarak 155 km ‘dir. Bireyler kendi aracıyla yaklaşık olarak 3 saat içerisinde ulaşım sağlayabilir.

Eskişehir’e en kolay nasıl gidilir?

Bugün hemen her şehirden Eskişehir’e otobüs bulmanız mümkün. Eskişehir Terminali’ne geldikten sonra tramvay ya da şehir içi otobüslerle merkeze, kısa sürede ulaşabilirsiniz. Eğer trenle gelecekseniz Eskişehir Garı şehrin merkezinde. Her yere ulaşmanız oldukça kolay olacaktır.

You might be interested:  Ankara Hızlı Tren Ne Kadar?

Ido istanbul bursa kaç para?

Yenikapı-Bandırma hattında hafta içi şöför dahil araç fiyatı 124 lira olarak belirlenirken, Yenikapı- Bursa 99 lira oldu. Aynı hatlarda araçsız geçişler de 39 TL ve 24 TL olarak belirlendi.

Bursa istanbul arası hangi köprü?

Osmangazi Köprüsü ya da İzmit Körfez Köprüsü, Otoyol 5 kapsamında, İzmit Körfezi’ndeki Dilovası Dil Burnu ile Altınova Hersek Burnu arasında inşa edilen, 1.550 metre orta açıklığı ve 2.682 metre toplam uzunluğu ile dünyanın dördüncü en uzun açıklıklı asma köprüsüdür.

Osmangazi Köprüsü Bursa arası kaç lira?

Yeni yıla zamlarla girdik. Osmangazi Köprüsü ‘nden geçiş ücreti artık 117 lira 90 kuruş değil, 147 lira 50 kuruş. Zam oranı, tamı tamına yüzde 26. Bursa ‘dan İstanbul’a köprü ve otoyolları kullanarak ulaşmak zaten pahalıydı, şimdi ateş pahası oldu.

Körfezi dolaşarak kaç km?

Körfezi Dolaşmak Tam da bu noktada 88 km ‘lik İzmit körfezi yolu için ne kadar yakıt yakacağınızı hesap etmeniz gerekiyor. 100 km ‘de aracınızın kaç litre yakıt yaktığını belirlerseniz size körfezi dolaşmanın ne kadar mal olacağını hesaplayabilirsiniz. Aşağı yukarı Osmangazi Köprüsünden yarı yarıya daha ucuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *