Istanbul Gökçeada Nasıl Gidilir?

Istanbul Gökçeada feribot kaç saat?

Araçla gelenler adaya sadece arabalı feribotlarla ulaşabilirler. Yolculuğun süresi hangi feribota denk geldiğinize göre değişiyor. Yebi feribot ile 1 saat 15, eskisi ile 1 saat 45 dakika sürüyor.

Gökçeada’ya istanbuldan nasıl gidilir?

İstanbul’dan kendi araçları ile Gökçeada ‘ya gitmek isteyen yolcular TEM otoyolu üzerinden Tekirdağ, Keşan, Gelibolu ve Eceabat yolu üzerinden ilerleyerek Kabatepe Limanına ulaşabilirler. Kabatepe Limanından Gökçeada ‘ya giden feribotlar bulunmaktadır.

Istanbul Gökçeada ne kadar sürer?

Gökçeada ‘ya Özel Araç ile Ulaşım İstanbul – Gökçeada arası mesafe ortalama 348 km olup, bu yolculuk yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir.

Gökçeada’ya feribot nereden kalkıyor?

Gökçeada ‘ya arabayla ulaşım sağlayan arabalı vapurlar Gökçeada Kuzulimanı’na ulaşmak üzere Kabatepe Limanı’ndan hareket etmektedir. İstanbul’dan Gökçeada ‘ya gitmek istiyorsanız Tekirdağ, Gelibolu ve Eceabat üzerinden geçerek Kabatepe Limanı’na gelebilirsiniz.

Istanbul Gökçeada otobüsle kaç saat?

İstanbul – Gökçeada arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

Gökçeada feribot kaç dakika?

Arabalı Feribot Seferleri, Kabatepe’den kalkan arabalı feribotlar, Gökçeada merkezine 7 km. uzaklıktaki Kuzulimanı’na yanaşıyor. Deniz Otobüsü Seferleri eşliğinde ulaşmak için Çanakkale Gökçeada arası haftanın belli günleri yapılıyor. Yolculuk altmış beş dakika sürüyor.

Gökçeada ve Bozcaada nerede?

Gökçeada, Ege Denizi’nin kuzey kısmında yer alan ve Saros Körfezi’nin giriş yerinde olan bununla birlikte Çanakkale iline bağlı olan bir ilçedir. Gökçeada ‘nın kuzey kısmında Semadirek Adası yer alır. Güney kısmında ise Bozcada mevcuttur.

You might be interested:  Istanbul Maslak Nereye Bağlı?(Çözüm bulundu)

Sapanca İstanbul kaç saat sürüyor?

Sapanca – İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama 2sa 15dk sürmektedir.

Kabatepe Gökçeada arası kaç dakika?

Gökçeada ‘ya Kabatepe Limanı, Çanakkale ve Eceabat üzerinden farklı feribot seferleri düzenlenmektedir. Çanakkale- Gökçeada arası deniz otobüsü süresi 1 saat 15 dakika kadar sürmektedir. Kabatepe – Gökçeada feribot seferi kişi başı 7 TL’dir. Araç içi yolcu 3, Ada Kart Otomobil 58, Minibüs ise 93 TL’dir.

Gökçeadaya Ne zaman gidilir?

Sıcaklık kış aylarında ortalama 7 derece olurken, yaz aylarında ise 25 dereceye kadar çıkmaktadır. Gökçeada ‘yı ziyaret etmek için en uygun dönem yaz aylarıdır. Gökçeada ‘da deniz sezonu haziran ayında açılır, eylül ayının sonuna kadar devam eder.

Gökçeadaya nasıl geçilir?

Gökçeada’ya ulaşmanın iki yolu var: İsterseniz Çanakkale Limanı’ndan isterseniz de Gelibolu Kabatepe Limanı’ndan. Eğer otobüsle gelecekseniz adaya otobüs seferi her zaman ve her yerden yok. Dolayısıyla Çanakkale’ye ulaşıp oradan feribotla adaya geçebilirsiniz. Otobüs saatlerinizi, feribota göre düzenlemelisiniz.

Gestcard nasıl alınır?

Gestcard Öğrenci ve 65 Yaş üstü yaya kartı almak için online başvuru yapabilirsiniz. Gestcard tam yaya kartını ise tüm gişelerimizden temin edebilirsiniz.. Araç kartı almak için ise, başvuru evrakları ile birlikte hafta içi mesai saatleri içersinde Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Noktasına başvurabilirsiniz.

Çanakkale Havaalanından Gökçeadaya nasıl gidilir?

Çanakkale Havalimanı’ndan Gökçeada’ya ulaşım: Çanakkale Havalimanı’ndan taksi, araç kiralama, otobüs ve özel servislerle Çanakkale merkeze geldikten sonra buradan Kabatepe Limanı’ndan kalkan feribotlarla adaya geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *