Istanbul Maslak Nereye Bağlı?(Çözüm bulundu)

Maslak, İstanbul‘un Sarıyer ilçesine bağlı bir mahalle. Mahalle, içerisinde gökdelenler ve iş merkezlerinin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ana yerleşkesini ve Harp Akademileri’ni barındırmaktadır.

Istanbul Maslak hangi semtlere yakın?

Maslak; İstanbul ‘un Avrupa Yakasındadır. 18 Ekim 2012 tarihine kadar Şişli ilçesine bağlı olan Maslak ‘ın kuzeyinde ve doğusunda Sarıyer vardır. Batısında Ayazağa, güneyinde Huzur mahallesi, güneydoğusunda Beşiktaş ile komşudur.

Maslak neresi oluyo?

Uzun yıllar İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı olan Maslak Mahallesi, Ekim 2012 itibariyle Sarıyer ilçesine bağlandı.

Acıbadem Maslak hangi ilçeye bağlı?

Semt/Mahalle olarak Maslak ve Sarıyer ilçesine bağlıdır. Acıbadem Maslak Hastanesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Acıbadem Maslak Hastanesi posta kodu 34457.

Ayazaga nerede hangi yakada?

İnvest İnşaat imzası taşıyan Vadi Koru Ayazağa projesi İstanbul’un Avrupa yakasında Sarıyer ilçesine bağlı Ayazağa ‘da yükseliyor.

Maslak semti nasil bir yer?

İstanbul iş hayatının en hareketli bölgelerinden biri olduğu gibi şehirdeki diğer iş bölgelerine de oldukça yakın olan Maslak, aynı zamanda komşu olduğu Fatih Ormanları ile İstanbul’un en yeşil semtlerinden biridir. Bunun dışında günün geri kalan kısmında Maslak sessiz bir semttir.

Maslak 1453 hangi semtte?

Ağaoğlu Maslak 1453 41.113953 enlem ve 29.013857 boylamda yer almaktadır. Sarıyer ilçesine bağlıdır. Ağaoğlu Maslak 1453 haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Ağaoğlu Maslak 1453 posta kodu 34398.

You might be interested:  Ankara Ted Koleji Nerede?(Çözülmüş)

Maslak metro ile nasıl gidilir?

Metrobüs kullanarak Maslak’a gelmek için; Zincirlikuyu ya da Mecidiyeköy duraklarında inebilirsiniz. Zincirlikuyu’da indikten sonra Gayrettepe metro istasyonundan M2 Yenikapı – Hacıosman metro hattını kullanarak Maslak’a ulaşabilirsiniz. (İTÜ-Ayazağa durağında inmeniz gerekiyor.)

Maslak ne anlama gelir?

Su yolları üzerinde bulunan, içinde toplanan suyun ufak boru veya künklerle çeşitli yönlere dağıtıldığı küçük havuz. İçinden devamlı su akan boru, su borusu. 3. Hayvan sulamak için yapılmış büyük taş yalak.

Maslak posta kodu nedir?

İstanbul ‘daki büyük AVMler arasında başat konumda yer alan Vadi İstanbul, Sarıyer’e bağlı Ayazağa bölgesinde Kemerburgaz caddesi üzerinde yer almaktadır.

Maslak ismi nereden gelir?

Maslak. Osmanlı döneminde şehre su dağıtan şehir dışındaki büyü su depolarına ‘ maslak ‘ denilmekte idi. Rivayetlere göre semtin ismi ‘ maslak ‘ denilen bu büyük su depolarının burada bulunmasından gelmiştir.

Ayazağa Mah hangi ilçede?

Ayazağa İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan bir semt ve mahalledir. 2012’de alınınan belediyeler birliği kararnamesiyle Huzur ve Maslak mahalleleri ile birlikte Şişli’den ayrılarak Sarıyer’e bağlanmıştır.

ITÜ Ayazağa Kampüsü hangi ilçede?

İTÜ Ayazağa Kampüsü 41.103367 enlem ve 29.024172 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Reşitpaşa Mh. ve Sarıyer ilçesine bağlıdır. İTÜ Ayazağa Kampüsü haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Ayazağa hangi otobüs gidiyor?

AYAZAĞA YOLU DURAĞI

  • 41AT AYAZAĞA – DAVUTPAŞA Y.T.Ü Hattın detayına git.
  • 41C AYAZAĞA – SARIYER. Hattın detayına git.
  • 41E AYAZAĞA – KABATAŞ Hattın detayına git.
  • 41N NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ – MASLAK. Hattın detayına git.
  • 47L BİNEVLER – HACIOSMAN METRO. Hattın detayına git.
  • 48L GÖKTÜRK – 4.LEVENT METRO. Hattın detayına git.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *