Istanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Istanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi hangi semtte?

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi 41.033840 enlem ve 28.787609 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Halkalı Merkez Mh. ve Küçükçekmece ilçesine bağlıdır.

Sabahattin Zaim Üniversitesi hangi bölümler var?

Fakülteler

 • Fakülteler. Eğitim Fakültesi.
 • Hukuk Fakültesi.
 • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi.
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi.
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi.
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi.
 • İslami İlimler Fakültesi.
 • Spor Bilimleri Fakültesi.

Sabahattin Zaim Üniversitesi nin sahibi kim?

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İlim Yayma Vakfı tarafından, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi bir vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur.

Istanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi hangi yakada?

Halkalı Merkez Kampüsümüze Ulaşım İstanbul Avrupa Yakası Küçükçekmece Belediyesi sınırları içinde bulunan İZÜ Halkalı Kampüsüne şehrin her yerinden ulaşımı oldukça kolaydır.

Sabahattin Zaim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nasıl Gidilir?

Küçükçekmece bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Hemşirelik Fakültesi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 141M, 76O, 98, BN1, HT20.
 2. Tren: MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 3. Metro: M9.

Istanbul Sabahattin Zaim üniversitesi iyi mi?

Dünyanın seçkin üniversitelerini değerlendirmeye alan UI GreenMetric tarafından, 2019 yılının en iyi üniversiteleri belirlendi. Son yıllardaki çalışmalarıyla dikkat çeken İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, bu yıl listeye girerek, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yerini aldı.

You might be interested:  Ankara Bilsem Okulları Nerede?(En iyi çözüm)

Prof Dr Sabahattin Zaim kimdir?

Dr. Sabahattin Zaim, eskiden Osmanlı Devleti topraklarında bulunan Makedonya’nın İştip Kasabasında, 1926 yılında dünyaya geldi. Ailesi ile birlikte 1934 yılında İstanbul’a yerleşti. Makedonya’da 5 yaşında başladığı eğitimine İstanbul Fatih’te yer alan Fethiye İlkokulu’nda devam etti.

Istanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi paralı mı?

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi 2021-2022 Lisans programları öğrenim ücreti gerek Türkiye’den gerekse tüm dünya ülkelerinden öğrenciler için 48.600₺’dir (45.000 TL + KDV).

Istanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi islami ilimler fakültesi nerede?

İslami İlimler (%30 Arapça) Zorunlu Arapça Hazırlık Eğitimi Üniversitemizin Halkalı Merkez Kampüsü’nde alanlarında uzman Türk ve Yabancı uyruklu hocalar eşliğinde yürütülecektir.

Sebahattin Zaim nereli?

​İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Merkez Kampüsü’nde 2020 yılının son çeyreğinde temelleri atılan Zaim Teknopark hizmet binalarından ilki Aralık ayında faaliyete geçecek.

Sabahattin Zaim kaç yıllık?

1930 yılında Halkalı Ziraat Mektebi adı ile 3 yıl süreli orta dereceli meslek okulu olarak yeniden öğretime açılır. 1980 yılında öğretim süresi 4 yıla çıkartılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *