Istanbul Sefaköy Nereye Bağlı?(Çözüm bulundu)

Sefaköy, Küçükçekmece

Sefaköy
Bölge Marmara
İl İstanbul
İlçe Küçükçekmece
Zaman dilimi UTC+03.00 (UDAS)

5

İstanbul Sefaköy nereye yakın?

Sefaköy Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Sefaköy İstanbul ilinde yer almakta olup, Sefaköy Küçükçekmece ilçesine bağlıdır. Sefaköy haritası konumu ise 41° 0′ 31.1724” Kuzey ve 28° 46′ 31.2348” Doğu gps koordinatlarıdır. Sefaköy bağlı olduğu Küçükçekmece ilçe merkezine 0 kilometre mesafe uzaklıktadır.

İstanbul Sefaköy hangi semtte hangi taraftadır?

İstanbul ‘ un Avrupa yakasındadır.

Sefaköy eskiden nereye bağlıydı?

1981’de Avcılar, Halkalı, Sefaköy Belediyeleri’ni bünyesine alan Küçükçekmece, yeni bir belediye şube müdürlüğü olarak İstanbul Belediyesi’ne bağlandı. Küçükçekmece İlçesi 04.07.1987 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 3392 Sayılı Kanunla 21 mahalle olmak üzere, Bakırköy ilçesi’nden ayrılarak kurulmuş bir ilçedir.

Küçükçekmece hangi ilçeye bağlı?

Küçükçekmece, İstanbul’un batısında aynı adlı gölün çevresinde kurulmuş bir ilçedir. Batısında Avcılar ve Küçükçekmece Gölü, Kuzeyinde Başakşehir, Doğusunda Bahçelievler ve Bağcılar, Güneyinde Bakırköy ve Marmara Denizi vardır.

Küçükçekmece hangi semtlere yakın?

Konum olarak İstanbul’un Avrupa yakasında, Marmara Denizi kıyısında yer alan Küçükçekmece ilçesi; Bağcılar, Bakırköy, Bahçelievler, Başakşehir ve Avcılar ilçeleri ile komşudur.

Küçükçekmece Tepeüstü nereye bağlı?

Küçükçekmece ilçesine bağlıdır. Küçükçekmece Tepeüstü Mezarlığı haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Küçükçekmece Tepeüstü Mezarlığı posta kodu 34290. Küçükçekmece Tepeüstü Mezarlığı GPS koordinatları 40° 59´ 29.8428″ ve 28° 46´ 32.9736″.

You might be interested:  Ankara Hızlı Tren Garından Aştiye Nasıl Giderim?

Küçük Çekmece Gölü nerede?

Küçükçekmece Gölü, Marmara Bölgesi’nde, İstanbul’da Küçükçekmece, Avcılar, Bakırköy ve Başakşehir ilçeleri arasında yer alan göl. İstanbul’un 15 km batısında, deniz seviyesinde yer alır. Denizden, kıyı boyunca taşınan kum ve çakılların meydana getirdiği sığ bir kıyı oku ile ayrılır.

Istanbul Küçükçekmece Anadolu yakasında mı?

İstanbul İli’nin batı yakasında yer alan Küçükçekmece ilçesi, Marmara Bölgesi’nde Çatalca-Kocaeli bölümü Çatalca yarımadası üzerinde yer alan bir konuma sahiptir. Küçükçekmece, Avcılar, Başakşehir, Bağcılar, Bahçelievler ve Bakırköy, ilçeleri ile çevrili bulunmaktadır.

Metrobüs ile küçükçekmeceye nasıl gidilir?

Metrobüs ile Küçükçekmece’ye Nasıl Gidilir? İstanbul’da, Kadıköy ile Beylikdüzü arasında ulaşımı kolaylaştıran Söğütlüçeşme- Beylikdüzü metrobüs hattını kullanarak, Küçükçekmece ilçesine doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Metrobüs ile ulaşım sağlayacaksanız; Küçükçekmece durağında inmeniz gerekmektedir.

Küçük Çekmece hangi semtte?

Küçükçekmece Marmara bölgesinde yer almakta olup, Küçükçekmece ilçesi İstanbul iline bağlıdır. Küçükçekmece yüzölçümü 44 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 927. en büyük ilçesidir.

Küçükçekmece nüfusu ne kadar?

2020 yılı adrese dayalı nüfus sayımına göre ilçe nüfusu 789.633’tür.

Küçükçekmece ismini nereden almıştır?

KÜÇÜKÇEKMECE: Osmanlı dönemine kadar “Rhagion” olarak geçen Küçükçekmece adı, bölgenin Osmanlı İmparatorluğu’na geçmesiyle değişerek “Çekme-i Sagir” daha sonra da “Çekme-i Küçük” olarak değişir. Küçükçekmece adının kaynağı oldukça tartışmalı olsa da genel olarak kenarlarında kurulduğu gölle ilgili olduğu kabul edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *