Istanbul Servis Plaka Tahdidi Ne Zaman?(Çözüm bulundu)

SERVİS PLAKA HAK TANIMLAMA İŞLEMLERİ BAŞLADI 03.06.2021 tarihli UKOME kararı ile Servis Plaka Hakkına sahip olan vatandaşlarımız, 31.08.2021 tarihi itibarıyla tahditli servis plaka hak tanımlama işlemlerini yapabilecekler.

Plaka tahdidi ne oldu?

İstanbul’da seçim döneminde oy kaygısı ile servis taşımacılarına verilen Plaka tahdidi hakkı, TÜKODER’in açtığı dava sonrası yargıdan geri döndü. Mahkeme heyeti kararı şekilden iptal ederken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’da esnafın mağdur olmayacağını açıkladı.

Belediyeden servis plakası nasıl alınır?

Servislerde kullanılacak L ile başlayan plaka alımı için öncelikle İBB Tuhim sitesine girmeniz ve sisteme kayıtlı olan aracınıza seri plaka ataması yapmanız gerekiyor. Atama işlemi tamamladıktan sonra ise noter işlemlerinin sırası gerekiyor.

Tahditli servis plakası nedir?

Toplu taşımacılık sisteminin geliştirilerek bireylerin en üst düzeyde ulaşım hizmeti alabilmesinin sağlanması, korsan taşımacılık ve plaka karaborsacılığı gibi usulsüzlüklerin önlenmesi, ayrıca çalışan şoför esnafının haklarının korunmasının sağlanması amacı ile dolmuş, minübüs, taksi, servis gibi araçlara verilecek

Servislere plaka verilecek mi?

Servis Plaka Hakları ile ilgili başvurusu tamamlanan vatandaşa sevindirici haber geldi. 03.06.2021 tarihli UKOME kararı ile Servis Plaka Hakkına sahip olan vatandaşlarımız, 31.08.2021 tarihi itibarıyla tahditli servis plaka hak tanımlama işlemlerini yapabilecekler.

Ticari Plaka kimler alabilir?

TİCARİ PLAKA VERİLECEKLER Taksi, dolmuş ve minibüs sahipleri, bu plakaları bu maddenin (1) numaralı bendinde sayılan şartları haiz kişilere, umum servis aracı sahipleri, bu maddenin (2) numaralı bendinde sayılan şartları haiz kişilere ve taşımacı şirketlere satabilirler.

You might be interested:  Antalya Hangi Yoldan Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Okul servisi plakaları hangi harf?

Yeni öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala okul servisçilerinin son birkaç yıldır dile getirdikleri plaka sorunu çözüldü. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, servis araçlarının plakalarının “L” ile başlayacağını bildirdi.

Okul servisi ne kadar kazanıyor?

Servis Şoförü ( Okul ) maaşı ortalama aylık 3.250- TL’dir. En düşük Servis Şoförü ( Okul ) maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 3.780 – TL’dir.

Servis plakası kiraya verilir mi?

Tahditli plakalar üzerinden esnaflık dışında gelir elde etmek isteyenlerin önüne geçilmesi için plakaların kiralanması UKOME kararıyla yasaklandı. Bununla birlikte kiralayan ve kiracı olanlara bir daha servis plakası sahibi olma hakkı verilmeyecek.

P Plaka ne kadar kazandırır?

* Bir adet P Plakanın piyasa değeri 350-400 bin lira. Aylık kira getirisi 2 bin 500 lira.

Isteğe özel plaka nasıl alınır?

ÖZEL PLAKA ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

  1. Almayı istediğiniz özel plakanın il kodu ile aynı şehirde ikamet ediyor olmanız gerekir. Aksi halde plakayı alamazsınız.
  2. İkametgahın aynı ilde olması şartı şirketler için geçerli değildir.
  3. Özel plaka başvurusu sırasında bir miktar bağış yapmanız gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *