Istanbul Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Fatih bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Istanbul Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 28T, 35D, 36ES, 71T, 72T, 73, 89C, 97T.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 3. Metro: M1A, M1B.
 4. Tramvay: T1.

Istanbul Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu hangi durakta?

Fatih bölgesinde bulunan İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Okulu konumuna en yakın metro durağı hangisidir? Vezneciler durak, Fatih içindeki İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Okulu konumuna en yakındır.

Istanbul üniversitesi hazırlık sınavı online mı?

İstanbul Üniversitesi 9 Ekim 2020 İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça (Edeb. Fak.), İtalyanca, İspanyolca, Çince, Kore Dili, Yunan Dili, Rus Dili, Ukrayna Dili, Leh Dili zorunlu hazırlık yeterlik sınavlarımız mevcut pandemi ortamında tüm öğrencilerimizin sağlığını gözeterek online (çevrimiçi)/uzaktan yapılacaktır.

Istanbul üniversitesi ingilizce bölümü nerede?

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi içinde Büyükçekmece Kampüsü’nde yer almakta.

Istanbul Üniversitesi dil Merkezi nasıl gidilir?

Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 28, 28T, 30D, 79E, 93.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 3. Metro: M2.
 4. Tramvay: T1.
You might be interested:  Ankara Başkent Ne Zaman Oldu?(Çözüm bulundu)

Istanbul üniversitesi hazırlık var mı?

MADDE 8 – (1) İsteğe bağlı hazırlık sınıflarında öğretim süresi iki yarıyıldır. Bu sınıfa dâhil olan öğrencilerin öğrenim süresi İstanbul Üniversitesi ‘ndeki lisans öğretimlerine ek olarak iki yarıyıl uzar. (2) İsteğe bağlı hazırlık sınıfı hazırlık öğretimi en az otuz hafta ve haftada en az 20 saattir.

Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu nedir?

Yabancı Diller Yüksekokulu merkezî kampüslerde bulunan fakülteye denk sayılabilecek bir akademik birimdir. Üniversitelerdeki hazırlık sınıfı dersleri ve lisans dönemi temel yabancı dil dersleri bu birim tarafından yürütülür. Merkezî kampüsteki yabancı dil okutmanları da bu birime bağlıdır.

2021 Hazırlık Online mı?

2021 -2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIK SINIFI GÜZ DÖNEMİ YABANCI DİLLER MUAFİYET SINAV PROGRAMI. Açıklamalar: a) Sınav uzaktan değil, yüz yüze yapılacaktır. b) Hazırlık muafiyet sınavını başaranlar 1. sınıfa, başaramayanlar ya da sınava girmeyenler hazırlık sınıfına devam eder.

Istanbul üniversitesi hazırlık sınavı ne zaman 2021?

2020- 2021 Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği Yabancı Dil Yeterlik Sınavı Yüksekokulumuz tarafından 05 Haziran 2021 Cumartesi günü İNGİLİZCE, 12 Haziran 2021 Cumartesi günü ise diğer dillerden olmak üzere https://ekampus. istanbul.edu.tr/login/index.php adresi üzerinden online (çevrimiçi) olarak ve aynı zamanda ZOOM

İngilizce muafiyet sınavı ne zaman 2021?

2021 -2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz ve Bahar dönemlerinde, İngilizce -I ve İngilizce -II derslerinden muaf olmak isteyen öğrencilerin, 07/10/ 2021 Perşembe günü yüz yüze gerçekleştirilecek olan İngilizce Muafiyet Sınavına girmeleri gerekmektedir.

Dil okuyanlar hangi bölümleri tercih edebilir?

Dil alanı öğrencilerinin 2018 yılında tercih edebileceği bölümleri sizin için listeledik.

 • İngilizce Öğretmenliği.
 • Mütercim-Tercümanlık.
 • Arapça Öğretmenliği.
 • İngiliz Dili ve Edebiyatı
 • Turizm Rehberliği.
 • Fransız Dili ve Edebiyatı
 • Alman Dili ve Edebiyatı
 • Rus Dili ve Edebiyatı
You might be interested:  Ankara Tren Garından Havaalanına Nasıl Gidilir?(Soru)

Istanbul Üniversitesi Hazırlık Sınıfı nerede?

Bu ayrım yapılırken fakültelerin bölümlerinin ihtiyaçlarını esas alarak zorunlu hazırlık programı öngörüp öngörmedikleri dikkate alınır. Yüksekokulumuz Üniversitemiz Büyükçekmece Yerleşkesi H Blokta hizmet vermektedir.

Istanbul Üniversitesinde isteğe bağlı hazırlık var mı?

Yabancı Diller Bölümü 1 Kasım 2016 tarihi itibariyle Yabancı Diller Yüksekokulu’na dönüştürülmüş olup, Üniversitemizin tüm Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık ve İsteğe Bağlı Hazırlık ile zorunlu/kredili yabancı dil derslerini yürütmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *