Ketem Ankara Randevu Nasıl Alınır?(Çözünme)

Ketem den randevu nasıl alınır?

Erdoğan ayrıca, ve Kanser taramalarını yaptırmak isteyen vatandaşları 0538 336 7300 numaralı KETEM randevu hattını ya da 0344 415 0426 numaralı telefonu arayarak randevu alabileceklerini söyledi.

Ketem için randevu alınıyor mu?

Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne bu şekilde randevu alarak, tüm taramalar ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Ketem Randevu Nasıl Alınır Bursa?

Nilüfer Ketem

  1. Kadınlarda meme kanseri tarama programı kapsamında; 40-69 yaş arası kadınlara 2 yılda bir mamografi çekimi yapılmaktadır.
  2. Adres: Ataevler Mh.
  3. Telefon: 0 224 441 74 79.
  4. Nilüfer Kanser Erken Teşhis Tarama Biriminden (Nilüfer KETEM ) randevu almak için üstte verilen telefon numarasını arayınız.

Ketem de hangi testler yapılır?

KETEM hizmetleri, serviks(rahim ağzı), kolon(barsak) ve meme kanserleri için yürütülen taramalar şeklinde sürüyor. Ayrıca KETEM ‘ler obezite ve beslenme konularında da toplumun bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve tarama yapılmasına önemli katkı sağlıyor.

Ketem ücretsiz mi?

Yeni Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ile artık meme, rahim ağzı, prostat ve kolon kanseri taramaları, Sağlık Bakanlığına bağlı Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezlerinde ( KETEM ) ücretsiz yaptırılabilecek.

Ketem ne yapıyor?

KETEM ‘lerin en önemli amaçları toplumda kanser konusunda farkındalık yaratmak, yüz yüze eğitimlerle kişileri korunma yöntemleri, tarama programları hakkında bilgilendirerek kanserden korunmayı ve taramaları gerçekleştirmektir.

You might be interested:  Ankara Bursa Ne Kadar?

Ketem nedir nasıl yapılır?

Smear testi basit ve ağrısızdır. Test adet zamanı yapılmamalıdır, en iyi zaman adetten 10-20 gün sonrasıdır. Önce rahim ağzının (serviksin) görülebilmesi için, vajinaya bir spekulum (muayene aleti) yerleştirilir. Ardından küçük bir fırça rahim ağzına sürülerek hücre örnekleri toplanır ve cam üzerine yayılır.

Ketem de kimler çalışır?

Madde 9- a)Merkezde, Başkanlık tarafından düzenlenen Personel Eğitiminden geçirilmiş en az bir patoloji, kadın-doğum, radyodiagnostik ve genel cerrahi uzmanı, üç pratisyen hekim, bir tıbbi teknolog, iki hemşire, bir ebe, röntgen teknisyeni, laboratuar teknisyeni ile bir veri hazırlama ve kontrol işletmeni bulunur.

Ketem sonuçları kaç günde çıkar?

Smear testi sonucu testi yaptırmış olduğunuz kuruma göre değişmekle birlikte 2-3 gün içerisinde çıkar.

Ketem randevu nasıl alınır inegöl?

Telefon numaramız 7151727. Merkeze gelmek isteyenler öncelikle bu numaradan randevu alıyorlar” dedi. Sigara bırakma polikliniği kurmayı hedeflediklerini ifade eden Tezel, “ KETEM ‘in İnegöl ‘de daha fazla tanınması için öncelikle Aile Hekimlerimizle çalışacağız.

Keteme randevusuz gidilir mi?

İl Sağlık Müdürlüğü; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi KETEM (Kanser Erken Teşhis Merkezi ) birimi tarafından ücretsiz ve randevusuz olarak yapılan kanser taramalarına halkımız büyük ilgi göstermektedir.

Ketem ne zaman açılacak?

Meme kanseri taramalarında kullanılan cihazlar son teknolojiyle yenilenirken, dijitalizasyonu tamamlanan tüm KETEM ‘lerde mamografilerin merkezi okunmasını sağlayacak birim oluşturulmak üzere çalışmalar sona erdirildi. Bu birimin de Ocak 2016’da hizmete girmesi öngörülüyor.

Kanser taramaları nerede yapılıyor?

Ulusal Kanser Kontrol Programı Bu taramalar Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM), Toplum Sağlığı Merkezleri (TSM), Sağlıklı Hayat Merkezleri (SHM), Aile Sağlığı Merkezleri (ASM) ve mobil kanser tarama araçlarıyla yapılıyor.

You might be interested:  Istanbul Edirne Nasıl Gidilir?(Soru)

Kanser muayenesi nasıl yapılır?

Kanser teşhisi için görüntüleme testleri; Bilgisayarlı tomografi (BT), kemik sintigrafisi, manyetik rezonans görüntüleme (MRI), pozitron tomografi (PET), ultrason ve X-ışınları ve diğer yöntemleri içerir. Biyopsi sırasında, doktorunuz laboratuarda test edilmek üzere bir hücre örneği alır.

Ketem HPV testi nerede yapılır?

HPV VEYA PAP-SMEAR TESTİNİN YAPILMASI: ASM’nde veya TSM’nde ( KETEM ) görevli, bu konuda eğitim almış sağlık personeli tarafından uygulama yapılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *