Türkiye Haritası Fethiye Nerede?(Çözünme)

Fethiye haritada nerede?

Fethiye, Türkiye ‘nin batısındaki Ege bölgesinde bulunan Muğla ilinin yaklaşık 146 bin nüfuslu bir ilçesidir. Ancak ilçe olarak Akdeniz bölgesi sınırları içinde yer alır. Fethiye ilçesi, Muğla’nın ilçelerinden doğuda Seydikemer ve kuzeybatıda Dalaman ilçeleriyle birlikte kuzeyde de Denizli’nin Çameli ilçesiyle komşudur.

Izmir Fethiye nereye bağlı?

Coğrafi konum. Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir.

Fethiye Marmaris’e yakın mı?

Peki Fethiye nereye bağlı?: Fethiye, Muğla iline bağlı 13 ilçeden biri. Aşağıdaki haritada gördüğünüz gibi Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alıyor. Doğusunda Antalya, batısında Marmaris bulunuyor. Türkiye’nin güneybatısında bulunan bu güzel belde, zengin coğrafyasıyla Muğla’nın en kalabalık ilçesi.

Antalya Fethiye nerede?

Fethiye; İzmir, Muğla, Antalya karayolu üzerinde bulunmaktadır. Muğla’nın en geniş yüzölçümüne ve nüfusa sahip ilçesidir. Coğrafi olarak Fethiye ‘nin doğu ve güneydoğusunda Antalya bulunmaktadır. Fethiye ‘nin güneyinde, batısında ve güneybatısında Akdeniz bulunmaktadır.

Fethiye Ölüdeniz hangi denize bağlı?

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz, Ege Bölgesi’nde yer alır. Fethiye’ye 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ölüdeniz ‘in doğusunda Seydikemer, kuzeybatısında Dalaman, güneyinde Akdeniz ile komşudur.

Istanbul Fethiye en kısa nasıl gidilir?

Havalimanından araç kiralama ya da özel transfer seçeneklerini kullanarak Fethiye ‘ ye kısa sürede gidebilirsiniz. Toplu taşıma seçeneği ile Fethiye ‘ ye ulaşmak için Antalya Havalimanı’ndan belediye otobüsü, HAVAŞ ya da tramvayla Antalya Otogarı’na geçip otogardan Fethiye otobüsünü kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul Bilgi Üniversitesi Myo Nerede?(Mükemmel cevap)

Fethiye’ye nereler yakın?

Muğla’nın doğu kıyılarında yer alan Fethiye, Ege bölgesinde olarak bilinse de resmi olarak Akdeniz bölgesinin sınırları içerisinde bulunmaktadır. Muğla’nın yine doğusunda bulunan Seydikemer ilçesi ve kuzeybatısında bulunan Dalaman ilçesiyle komşudur.

Fethiye’ye giderken hangi şehirlerden geçilir?

İzmir Fethiye yol güzergahı: İzmir – Aydın – Muğla – Dalaman – Fethiye güzergâhı en uygun yol. Ankara Fethiye yol güzergahı: Ankara – Sivrihisar – Afyon – Burdur – Tefenni – Çavdır – Söğüt – Kemer – Fethiye güzergâhını izleyebilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz arası kaç km?

Fethiye Ölüdeniz arası ortalama 14 ( km ) mesafede ve araçla yaklaşık yarım saat(30 dakika) kadar sürmektedir. Muğla Ölüdeniz arası ortalama 131 ( km ) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

Marmaris hangi illere yakın?

Marmaris İstanbul’a 813 km, Muğla şehir merkezine 54 km, Denizli’ye 183 km, Aydın’a 151 km, İzmir’e 271 km, Bursa’ya 578 km, Kocaeli’ye 721 km, Eskişehir’e 541 km ve Ankara’ya 643 km uzaklıktadır.

Muğla’nın en güzel ilçesi hangisi?

Bodrum. Muğla ‘ nın ve ülkemizin en gözde tatil yerlerinden olan Bodrum bu anlamda her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Ege’ nin kalbi olarak anlatılan Bodrum muhteşem doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Marmaris Fethiye arası otobüsle kaç saat?

Fethiye – Marmaris arası otobüs yolculuğu ortalama 1sa 30dk sürmektedir.

Antalya Fethiye arasi ne kadar?

Araba ile Fethiye ile Antalya arası mesafe Fethiye ve Antalya arasındaki mesafe karayoluyla 194 kilometre. Fethiye ile Antalya arasındaki mesafe arabayla yaklaşık 2 saat ve 23 dakika sürmektedir.

Fethiye çalış nereye bağlı?

Çalış Plajı 36.659859 enlem ve 29.109440 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Foça Mh. ve Fethiye ilçesine bağlıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *