Antalya Kemer Tekirova Nasıl Bir Yer?(Çözüm bulundu)

kemer-antalya.com

  • Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı bir yerleşim yer olan Tekirova, hem doğası, hem tarihi güzellikleri hem de dillere destan deniziyle Akdeniz Bölgesi’nde seyahat severlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri. Aynı zamanda Antalya’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Nasıl olmasın?

Tekirova nasıl bir yer?

Kemer’den batıya doğru yaklaşık 17 km. mesafede bulunan Tekirova, muhteşem doğal güzellikleri, yaklaşık 3,7 km.lik kumsalı, plajı, denizi ve kaliteli otelleri ve tatil merkezleri ile Antalya Kemer’in en popüler tatil beldelerinden birisi konumunda.

Antalya Kemer Tekirova nasıl gidilir?

Tekirova’ya karayolundan ulaşmak için öncelikle Kemer ‘e gitmelisiniz. Kemer’den her on dakikada bir hareket eden Tekirova minübüsleri bulunuyor. Eğer özel aracınızla geliyorsanız, yine Kemer ‘e uğramanız gerekmektedir. Oradan Kumluca-Finike yoluna çıktığınızda geriye sadece 10 dakikalık yolunuz kalmış olacaktır.

Tekirova da nerede kalınır?

Tekirova Otelleri

  • Amore Hotel. Şehir merkezine 1,4 kilometre.
  • Esralina Pansiyon. Şehir merkezine 11,3 kilometre.
  • Dream Town Hotel. Şehir merkezine 1,6 kilometre.
  • Tekirova Millennium Hotel. Şehir merkezine 1,2 kilometre.
  • Premium Park Apart.
  • Güvenpark Residence & Hotel.
  • Rixos Premium Tekirova.
  • Nirvana Dolce Vita – Her Şey Dâhil.

Tekirova Yanartaş arası kaç km?

Tekirova ‘dan yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan Yanartaş Ören Yeri, taşların altında bulunan doğal gaz sebebiyle sönmeyen ateşi ile meşhur.

You might be interested:  Izmir Garajdan Şirinceye Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Çamyuvada ne yapılır?

Akdeniz mutfağının popüler olduğu Çamyuva’da deniz ürünleri ve otlar popüler. kabak cintmesi, patlıcanlı cive, pirinç çorbası, palize ve arapaşı Çamyuva’da popüler yöresel lezzetleri arasında.

Antalya otogardan Tekirova ya nasıl gidilir?

ANTALYA OTOGARINDAN, Otobüsten indikten sonra, Antalya Otogardan kalkan Tekirova minibüsleri ile Tekirova ‘ya gelebilirsiniz. Tekirova ‘ya varış minibüs ile yaklaşık 2 saat sürecektir.

Antalya Otogar Tekirova arası kaç km?

Tekirova mahallesini ulaşımı Tekirova mahallesinin Antalya il merkezi ile arasındaki mesafe 50 km kadardır.

Tekirova plajı kum mu?

faselis antik kentinin bağrında yer alan plaj harika. giriş 20 TL ya da müzekart ile ücretsiz. hem antik görebileceğiniz hem de denize girebileceğiniz bir yer. plaj ve deniz kum. duş, tuvalet için tesis mevcut. ateş yakmak yasak.

Tekirova maden koyuna nasıl gidilir?

Maden (Atbükü) Koyuna Nasıl Gidilir? Kemer’den 32 km uzaklıkta bulunan Maden Koyuna, yine Tekirova mahallesi içerisinden maden yolu üzerinden 4×4 araçlarla 10 km stabilize orman yolu takip edilerek ulaşılır.

Kemerde en güzel deniz nerede?

Beldibi Halk Plajı Kemer ilçe merkezinden yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta Göynük beldesinde bulunan Beldibi plajı, 3 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi ile bölgenin en popüler plajları arasındadır.

Phaselis plajı nasıl?

Temiz ve berrak deniz suyu yılın genelinde dalgalı. Güney Liman Plajı, Phaselis Antik Kenti girişine en uzak noktada yer alıyor. Yoğun günlerde otopark sıkıntısı ve kalabalıktan dolayı sıkıntı yaşanabiliyor. Güney Liman Plajı, kum ve çakıl taşlı.

Beldibi ne yapılır?

Mavi bayrağa sahip Beldibi plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve başta deniz paraşütü olmak üzere çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Beldibi ‘nin yaklaşık 5 km.lik güzel ve oldukça uzun bir kumsalı bulunmakta, denize sıfır otellerin ise kendi plajları mevcut.

You might be interested:  Antalya Belek Nasıl Bir Yer?(Doğru cevap)

Kemer denizi kum mu?

Plaj için genel olarak kumlu bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Denizi temiz ve sığ. Çok fazla dalgalı değil ve bu nedenle çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler de burayı tercih edebilirler. Daha rahat bir gün geçirmek isteyenler plaj çevresindeki beach clubları tercih edebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *