Avşadan Izmir E Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

İzmir-Erdek(Avşa Adası) arası araba ile 294 km’dir. İzmir-Bandırma arası mesafe ise 280 km olup Bandırma’dan Erdek’e 15 dakika da aracınız ile gelebilirsiniz. Avşa‘ya Erdek’ten ulaşım Gestaş, Adalar 1 ve Marmara Roro gemileri ile yapılmakta olup ulaşım gemiye göre 1,5-2,5 saat arası değişmektedir.

Izmir Avşa nasıl gidilir?

İzmir – Bandırma arası ise 280 km. Bandırma’ya geldikten sonra şehir merkezine inmeden Erdek istikametine yönelerek 18 km’lik, yaklaşık 20 dakika süren bir yolculuktan sonra Erdek’e varabilirsiniz. Erdek’ten kalkan arabalı feribot ile yaklaşık 2 saatte Avşa Adası’na gelebilirsiniz.

Avşa adasından Çanakkale’ye Nasıl Gidilir?

Çanakkale ‘den Avşa Adası ‘na Çanakkale Asfaltı üzerinden Bandırma istikametinden Erdek’e ulaşarak Erdek- Avşa Adası feribotları ile gidilir. Çanakkale İl Özel İdaresi iştiraki olan Gestaş Erdek- Avşa Adası feribotu yaz kış hizmet vermektedir.

Izmir Avşa adası kaç saat sürer?

İZMİR – AVŞA ULAŞIM İzmir ‘den Avşa Adası ‘na gitmeden önce Balıkesir’e sonra Bandırma’ya ve Erdek’e geçmelisiniz. İzmir Balıkesir arası mesafe 180 km ‘dir. Yani yaklaşık olarak 2 saat 20 dakika süren yol bulunmaktadır. Balıkesir Bandırma arasında ki mesafe 1 saat 20 dakikadır.

Bandırmadan Avşa Adasına nasıl gidilir?

Bandırma’dan Avşa Adası ‘na özel aracınız ile gitmeniz mümkündür. Aracınız ile öncelikle Erdek’e gitmeniz ardından ise Avşa Adası ‘na arabalı gemileri kullanarak geçmeniz gerekmektedir. Bandırma Erdek arasındaki mesafe 21 km’dir. Bandırma’dan Erdek’e tahmini yaklaşık olarak varış süresi 32 dakikadır.

You might be interested:  Izmir Otogardan Kordona Nasıl Gidilir?

Istanbul Avşa kaç para?

Avşa Adası Bilet Fiyatları 2021 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa ‘ya indirimli 12 TL, Tekirdağ’dan 60 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 40 TL, İstanbul ‘dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet fiyatları İDO ile 80 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.

Izmit Avşa Adası Nasıl Gidilir?

Kocaeli ‘nden Avşa adasına nasıl gidilir sorusunun cevabı için 3 farklı yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki İdo Avşa Adası Yenikapı ve Bostancı seferleridir. Buradan Tekirdağ Silivri bağlantılı aktarmalı seferlerini kullanarak Bursa üzerinden hareket edip Erdek iskelesine ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda pansiyon fiyatları ne kadar?

Avşa Adası pansiyon fiyatları 2022 yaz sezonunda kişi başı 75-100 TL arası değişirken apart-otel fiyatları kahvaltı dahil 150-200 TL arasında olup yarım pansiyon butik oteller de ise bu fiyat 200 – 300 TL civarındadır. Avşa Adası iskeleye yakın pansiyonlar da fiyatlar kişi başı 75 TL’den başlamaktadır.

Avşa adasına araba ile nasıl gidilir?

Avşa Adası ‘na Arabayla Nasıl Gidilir? Avşa Adası ‘na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten kalkan Gestaş Deniz Otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Erdek Avşa feribot ne kadar?

Gestaş Avşa Erdek Marmara Balıklı ve Ekinlik Adası feribot fiyatları yolcu 25 TL araç 90 TL’dir. Gestaş Hızlı deniz otobüsü feribot fiyatları yolcu 35 TL’dir. Gestaş’ta Araç içi şöför fiyata dahil olup diğer yolcular fiyata dahil değildir.

Bandırma Avşa feribot kaç saat?

Avşa Adası’na yaz-kış ulaşımın bulunduğu Erdek’ten hareket eden araçlı vapurlar adaya yaklaşık 2 saatte ulaşıyor.

Avşa adası kaç km kare?

Coğrafi yapısı Avşa Adası ‘nın Marmara ve diğer adalarla arasındaki derinlik 16–35 m arasındadır. Sadece Ekinlik Adası ‘nı birleştiren kara parçası 1–4 m derinlikte olduğundan sakin havalar da bu bağlantıyı izlemek mümkün olmaktadır. Adanın uzunluğu 9 km, eni 4 km kadardır. Toplam yüzölçümü 36 km²’dir.

You might be interested:  Izmir Elazığ Uçak Bileti Ne Kadar?(Doğru cevap)

Tekirdağ Avşa Adasına nasıl gidilir?

Tekirdağ ‘ dan Avşa adasına yaklaşık 2 saat süren bir seyahat ile ulaşmanız mümkündür. Tekirdağ Avşa gemi seferleri özellikle tatilciler tarafından çok tercih edilmektedir. Tekirdağ ‘ın Süleymanpaşa ilçesi Akport Gümrüklü Limanı’ndan kalkan Tekirdağ -Avşa gemileri ile Avşa Adası’na gitmek mümkündür.

Pendikten Avşa Adasına nasıl gidilir?

Avşa ‘ya en çabuk ve en zahmetsiz gidiş şekli İDO feribotlarıyla mümkün. İstanbul’dan deniz otobüsleriyle toplamda 3,5 saatte Avşa ‘ya ulaşılabiliyor. Nisan ayı ile birlikte başlayan İDO Avşa feribot seferlerine yaz aylarında artan ilgiden dolayı özellikle haftasonları seferler ekleniyor.

Avşaya arabalı vapur nereden kalkıyor?

sorusunun cevapları; Tekirdağ’dan Akport Limanı’ndan, Erdek’ten merkez limanından, İstanbul Zeytinburnu’ndan Zeyport limanından düzenlenen arabalı vapurlar sayesinde Avşa Adası’na araba ile gitmek çok kolaydır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *