Bozyaka Izmir Nereye Bağlı?(Çözülmüş)

Bozyaka, İzmir‘in Karabağlar ilçesine bağlı bir mahalledir.

  • Bozyaka Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Karabağlar Merkez semtinde bulunan Bozyaka Mahallesi Karabağlar ilçesine bağlıdır. Bozyaka Mahallesi haritası konumu ise 38° 23′ 16.1304” Kuzey ve 27° 7′ 16.7808” Doğu gps koordinatlarıdır. Bozyaka Mahallesi bağlı olduğu Karabağlar ilçe merkezine 8 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Eski izmir hangi semt?

Eski İzmir Caddesi 38.389755 enlem ve 27.120979 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Bozyaka Mh. ve Karabağlar ilçesine bağlıdır. Eski İzmir Caddesi haritası Izmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Bozyaka nüfusu kaç?

BOZYAKA mahallesi nüfusu (MERKEZ beldesine) bağlı KARABAĞLAR, İZMİR. BOZYAKA mahallesinin Nüfusu Toplam 15.771 tır. Bu nüfusun 7.909’si Erkek, 7.862’si Kadındır. İZMİR ili KARABAĞLAR ilçesi (MERKEZ beldesine) bağlı BOZYAKA mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE’dir.

Izmir’in en güzel ilçesi hangisi?

1- Karşıyaka İzmir ‘in en büyük yerleşim yerlerinden biri olan Karşıyaka; hareketli hayatı, ulaşım kolaylığı ve kendine has kültürel havası ile ilin en güzel bölgeleri arasında yer alıyor.

Alsancak nereye bağlıdır?

Alsancak, İzmir ‘in Konak ilçesine bağlı bir mahalledir. Alsancak Garı, Aziz Yuhanna Evanjelist Anglikan Kilisesi, Santissimo Rosario Kilisesi, Kordon, Gündoğdu Meydanı ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi ile tanınmaktadır.

Izmir’in en büyük ilçesi neresidir?

2020 nüfus sayım verilerine göre, en kalabalık ilçe Buca, nüfusu en az olan ise Karaburun ilçesidir.

You might be interested:  Izmir Türkiye Nin Hangi Yönündedir?(Mükemmel cevap)

Izmir Karabağlar ın nüfusu ne kadar?

Karabağlar nüfusu 2020 yılına göre 479.592. Bu nüfus, 236.400 erkek ve 243.192 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %49,29 erkek, %50,71 kadındır.

Bozyaka ilçe mi?

Bozyaka, İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı bir mahalledir.

Izmirde hangi ilçede yaşanır?

Bir araştırmaya göre Çeşme, yaşam kalitesi açısından İzmir ‘in ilk sırasında yer alıyor. Ege’nin gözbebeği olan turistik ilçe, Türkiye’de ise 12. sırada Çeşme’ye İzmir ‘de en yakın iki ilçe ise Konak ve Karşıyaka. Bir araştırmaya göre Çeşme, yaşam kalitesi açısından İzmir ‘in ilk sırasında yer alıyor.

İzmir’in en uzak ilçesi neresi?

İzmir ‘in merkeze en uzak ilçesi Kiraz’da düne kadar gündelik işlerde yevmiye usulü çalışan kadınlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kendi işlerinin patronu oldu.

İzmir merkez hangi ilçe?

Konak (380.000 – merkez ilçe )

Izmir kaç köy var?

İZMİR ilinin plakası 35, İZMİR ilinin ilçe sayısı 30, İZMİR ilinin mahalle sayısı 1295, İZMİR ilinin köy sayısı 0.

Konak nasıl bir yer?

İzmir ‘in en güzel ve kalabalık ilçelerinden birisi olan Konak, hem ulaşım aktarması hem de buluşma noktası olarak son derece önemli bir ilçedir. Nüfusu 375.000′ olan Konak ‘ta 13 mahalle, 2.905 sokak 14 meydan bulunmakta. İzmir ilinin de merkezi olarak bilinen İzmir ‘ın en güzel meydanı ise Konak Meydanı dır.

Izmir kaç tane ilçesi var?

İzmir ‘in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *