Izmir Alman Başkonsolosluğu Nerede?

 • Almanya Başkonsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri Adres: Korutürk Mah. Havuzbaşı Sok. No. 1, 35330 Balçova / İZMİR Telefon: +90 (232) 488 8888 *İzmir Acil Durum Telefon Numarası +90 – 532 283 36 34 (Almanca) E-Mail: [email protected]

Izmir Alman Konsolosluğu hangi semtte?

Balçova bölgesinde bulunan izmir alman konsolosluğu konumuna en yakın metro durağı, 23 dk yürüme mesafesindedir.

Almanya vizesi nereden alınır izmir?

Almanya vizesi İzmir için burada Başkonsolosluk bulunmaktadır. Almanya Ankara Büyükelçiliği’nin yanı sıra İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Bu konsolosluğun görev alanı Aydın, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli, İzmir, Kütahya, Isparta, Uşak ve Muğla illeri olmaktadır.

Almanya’daki Türk konsoloslukları açık mı?

Frankfurt Türk Konsolosluğu Çalışma Saatleri Frankfurt Türk Konsolosluğu hafta içi sabah saat 08:30 ila akşam 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Vatandaşlık, Nüfus, Noter, Askerlik, vize ve e – pasaport gibi işlemler çalışa saatlerinde yapılmaktadır.

Taksim Alman konsolosluğuna nasıl gidilir?

Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Almanya Başkonsolosluğu adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 129T, 40T, 48T, 559C, 76D, 79T, DT1.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 3. Metro: M2.
 4. Tramvay: T1.
 5. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D-61.

Alman Konsolosluğu hangi illerde var?

Alman Başkonsolosluğu görev sahası içerisinde Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri bulunmaktadır. Başkonsolosluk Bursa ve Edirne’deki Fahri Konsoloslar tarafından desteklenmektedir.

You might be interested:  Izmir H&m Nerede?(Doğru cevap)

Almanyada apostil şerhi nereden alınır?

Örneğin Almanya’da mahkeme kararlarına ve Alman noter belgelerine o kararı veren mahkemenin veya Noter’in bağlı bağlı olduğu eyalet mahkemesi başkanı (Landgericht) Apostil şerhini verirken, Türkiye’de idari belgeler için; illerde Vali, vali yardımcısı veya Hukuk işleri müdürü, ilçelerde Kaymakam, adli belgeler için ise

Alman Konsolosluğu vize veriyor mu?

Almanya ‘nın Türkiye’deki Dış Temsilciliklerinin Vize Bölümleri’nin tek yetkili harici hizmet sağlayıcısı iDATA’dır. Üçüncü şahıs ve şirketlerin Vize Bölümü’ne veya randevu sistemine erişimi yoktur! İşlem için Vize Bölümü tarafından sadece vize ücreti (en fazla 80 EUR) tahsil edilir.

Schengen vize başvuruları ne zaman başlıyor?

Schengen (90 gün altı) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 180 gün önce yapılabilir. Ulusal (90 gün üstü) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 90 gün önce yapılabilir.

Almanya vize başvurusu nereye yapılır?

Almanya vizesi alabilmek için; uzun süreli seyahat planlanıyorsa Almanya Konsolosluk ya da Büyükelçiliği’ne, kısa süreli bir seyahat planlanıyorsa da Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Hangi konsoloslukları Bagliyim Almanya?

Aşağıdaki bilgilerin tamamı Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden temin edilmiştir.

 • BERLİN BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • DÜSSELDORF BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • ESSEN BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • HAMBURG BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • HANNOVER BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • KARLSRUHE BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • KÖLN BAŞKONSOLOSLUĞU.

Antepte Alman Konsolosluğu var mı?

Almanya Konsolosluğu – Gaziantep’da iki yönlü bir görevi vardır ve Türkiye’ya olan Alman ilgisini destekler. Gaziantep’daki Almanya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Oktay Kara tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (342) 337 14 88 to 91 veya eposta [email protected] ile ulaşılabilir.

Büyükelçi ne kadar maaş alıyor?

Büyükelçi Maaşları Ne Kadar? Büyükelçilerin maaş aralığı 5 ve 10 bin dolar arasında değişirken, ülkemizde 30 ile 50 bin TL’ye tekabül etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *