Izmir Beydağ Nasıl Bir Yer?(EN iyi 5 ipucu)

  • 15.000 nüfuslu Beydağ, İzmir ’in en küçük ilçesi olup, merkeze en uzak mesafedeki ilçedir. İzmir ’in Ödemiş ilçesine 30 km uzaklıkta olup, ilçenin güneydoğusunda bulunan Beydağ, Küçük Menderes Havzası’nda, Aydın Dağları’nın eteklerinde kurulmuş en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Beydağ Neyi Meşhur?

İster tatil için ister gezi için İzmir’e gelenlerin mutlaka uğradığı kestaneleri ile meşhur ilçesi Beydağ, İzmir’in en küçük ilçesidir. En küçük ilçesi olmasına rağmen Beydağ, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. 12 300 nüfusa sahip Beydağ, oldukça şirin ve güzel bir ilçedir.

Izmir Beydağ pazarı hangi gün?

Oldukça zengin tarımsal çeşitliliğe sahip olmasının yanı sıra hayvancılığın da geliştiği bölgede her perşembe günü kurulan yerel pazara uğradığınızda yöresel ürünlerin tadına mutlaka bakın.

Izmir Beydağ ne zaman ilçe oldu?

Beydağ 121 yıl sonra 1988 yılında tekrar İlçe yönetimine kavuşmuştur.

Beydağ kurtuluşu ne zaman?

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar “2 Eylül Beydağ ‘ın Düşman İşgalinden Kurtuluş ‘unun 99.yılı, gündüz düzenlenecek olan resmi programla kutlanmaya başlayacak.

Beydağ kaç metre?

218 m Beydağ /: Beydağ kaç metre? Birgi de ne yapılır? Birgi’de Görmeniz Gereken Yerler

  • Eski Birgi Evleri. Tarihi Birgi Evleri, beldenin en çok turist çeken yerleri olarak biliniyor.
  • Çakırağa Konağı
  • 3. Aydınoğlu Mehmet Bey Camii.
  • Aydınoğlu Hamamı
  • İmam-ı Birgivi Türbesi.
  • Sandıkoğlu Konağı
  • 7. Birgivi Mehmet Efendi Medresesi.
  • 8. Karaoğlu Camii.

Izmir torbalı semt pazarı hangi gün?

Torbalı ‘da perşembe günü kurulan semt pazarı Tepeköy İZBAN durağına yakınlığından dolayı İzmir ‘in diğer pek çok bölgesinden müşteri çekiyor. Ulaşım olanaklarının fazla olmasından dolayı her hafta binlerce kişi adeta akın ediyor.

You might be interested:  Izmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nerede?

Beydağ rakımı kaç?

İzmir ‘in güneydoğusunda yer alan Beydağ ‘ın il merkezine uzaklığı 142 km’dir. Batısında ve kuzeybatısında Ödemiş, kuzeydoğusunda ve doğusunda Kiraz ilçeleri, güneyinde Aydın ilinin Nazilli ve Sultanhisar ilçeleri ile çevrelenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *