Izmir Bölge Idare Mahkemesi Nerede?(Soru)

  • İzmir Bölge İdare Mahkemesi 38.479389 enlem ve 27.138241 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Bayraklı ve Bayraklı ilçesine bağlıdır. İzmir Bölge İdare Mahkemesi haritası İzmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İzmir Bölge İdare Mahkemesi posta kodu 35030.

Izmir bölge idare mahkemesi hangi semtte?

ALIAĞA – CUMAOVASI, Karsiyaka bölgesinde bulunan Izmir Bölge Idare Mahkemesi konumundan geçen ilk Tren aracıdır.

Idare mahkemesine dava açma ücreti ne kadar?

2019 yılında idari yargıda açılacak davalarda posta ve harç masraf toplamı (nisbi harç hariç olmak üzere) 176,00 TL ile 361,10 TL arasında değişmektedir. Bu rakamlar dava türüne göre yükselebilmektedir.

Izmir bölge adliye mahkemesi adalet komisyonu nerede?

Adliyemiz Çınarlı Mahallesi 1559 Sokak No:2 Konak / İZMİR adreside bulunmaktadır.

Bölge idare mahkemesi ne işe yarar?

Bölge idare mahkemesi; vergi ve idare mahkemeleri kararlarına karşı yapılan istinaf başvurularını inceleyerek uyuşmazlık hakkında karar veren asıl derece mahkemesidir. Bölge idare mahkemesi, idari yargı alanında genel görevli bir asıl derece (üst derece) mahkemesidir (2576 Sayılı Kanun m.1).

Bölge idare mahkemesi ne kadar sürede karar verir?

Karar Kaç Günde Sonuçlanır? Bölge İdare Mahkemesi ile dosyalar tekemmül ettikleri sıraya göre ve tekemmül tarihinden itibaren en geç altı ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

You might be interested:  Öğrenci Kentkart Nasıl Çıkarılır Izmir?

Dava açma masrafı ne kadar 2021?

Yeni Dava Açılış Posta Masrafı = 190.00 TL. Yeni Dava (Duruşma İstemli) = 228.00 TL. Yeni Dava (Yürütmeyi Durdurma İstemli) = 266.00 TL. Yeni Dava (Duruşma ve Yürütmeyi Durdurma İstemli) = 304.00 TL.

Bölge idare mahkemesine dava nasıl açılır?

İdare Mahkemesine Nasıl Dava Açılır Başvurulur ile ilgili açıklama yapacak olursak, İdari davalar, Danıştay, İdare Mahkemesi ve Vergi Mahkemesi başkanlıklarına hitaben yazılmış imzalı dilekçelerle açılır.

Avukatsız dava nasıl açılır?

Dilekçe ile dava başvurusu kişisel olarak yapılabilir. Yani avukat ile dava açma zorunluluğu yoktur. Avukatlı ya da avukatsız başvuru olabilir. Ancak; avukat ile davanın açılmış olması davalı ve davacının haklarının savunulmasında profesyonel bir yardım olacaktır.

Türkiyede kaç tane bölge adliye mahkemesi var?

Bölge Adliye Mahkemelerinin Yargı Çevresi 2021 yılı itibariyle 15 ilde Bölge Adliye Mahkemesi bulunmaktadır.

Adıyaman hangi bölge adliye mahkemesine bağlı?

Elazığ, Tunceli(Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesine ), Bingöl, Muş(Erzurum Bölge Adliye Mahkemesine ), Malatya, Adıyaman, Kayseri, Niğde(Adana Bölge Adliye Mahkemesine ),Sivas (Samsun Bölge Adliye Mahkemesine ) birlikte düşünüldüğünde Elazığ bu coğrafyanın göbeğinde bir yerdedir.

Izmir bölge adliyesi hangi semtte?

ALIAĞA – CUMAOVASI, Karsiyaka bölgesinde bulunan İzmir Bölge Adliye (Istinaf) Mahkemesi konumundan geçen ilk Tren aracıdır.

Istinafa başvururken hangi harçlar ödenir 2021?

ÖNEMLİ: İstinaf / Temyiz Karar Harcı “MAKTU” ise 2021 yılı için bu tutar 59,30-TL’dir. Sabittir.

Istinafa başvururken hangi harçlar ödenir?

İstinaf veya temyiz başvurusu için ödenmesi gereken nisbi istinaf /temyiz harcı, mahkemece hüküm altına alınan miktar üzerinden nispi karar ve ilam harcı oranı olan “binde 68,31’in dörtte biri oranında” hesaplanan harçtır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *