Izmir Datça Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

  • İzmir’den Datça’ya Özel Araçla Nasıl Gidilir? İzmir’den araçla yola çıkacak olan tatilciler Torbalı üzerinden Aydın, Söke, Milas, Bodrum ve oradan da feribot ile Datça’ya ulaşabilirler. Yaklaşık 5 Saat içinde Datça’ya ulaşım sağlanmaktadır.

Datçaya hangi yoldan gidilir?

Datça’ya ulaşım için bir diğer ve en çok kullanılan alternatif ulaşım yöntemi ise Dalaman Havalimanı üzerinden. Dalaman Havalimanı’ndan HAVAŞ ya da MUTTAŞ servisleriyle Marmaris’e gelip, Marmaris Otogarı’ndan Datça’ya dolmuşla geçebilirsiniz. Dalaman Havalimanı, Datça’ya 160 km uzaklıkta.

Marmaris Datça Nasıl Gidilir?

Marmaris ‘ten Datça’ya ulaşım: Datça Koop minibüsleri ile Marmaris Datça minibüs seferleri yazın sabah 7.30’da başlıyor. Sabah 9’ dan gece 19.00’a kadar saat başı minibüs var. Sonrasında 20.30, 22.30 ve 00.30’da son Marmaris Datça servisi yapılıyor. Datça ‘ dan Marmaris ‘e son dolmuş ise 20.00 ve 22.00’da.

Ankaradan Datça’ya hangi yoldan gidilir?

Ankara ‘dan Datça ‘ya özel aracınızla gitmek isterseniz Polatlı üzerinden Afyon’a, sonrasında Denizli yolunu takip ederek Muğla’ya gitmelisiniz. Muğla merkezden Marmaris yoluna sapıp, Marmaris’e gelindiğinde ise Datça tabelasını takip ederek yolculuğu tamamlayabilirsiniz. Ankara Datça arası toplam mesafe 750 km dir.

Muğla otogardan Datçaya nasıl gidilir?

Eğer Muğla ‘da inerseniz önce Marmaris otogarına oradan Datça dolmuşlarına aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Havayolu tercih eden kişiler için iki alternatif vardır. Bunlardan birisi Bodrum Milas havalimanını kullanarak buradan Bodrum Datça feribotu ile yada kara yolu ile ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Demokrasi Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Nerede?(En iyi çözüm)

Istanbul Datça hangi yoldan gidilir?

İstanbul ‘dan yola çıkıp Gebze, Gemlik, Karacabey, Susurluk üzerinden yola devam edip Balıkesir, Akhisar, Manisa, İzmir’i geçtikten sonra Söke, Milas, Bodrum ardından feribot ile Datça ‘ya gidiş sağlanmaktadır. Bu yolculuk ortalama olarak 725 kilometre uzunluğundadır. Yaklaşık 10 saatte Datça ‘da ulaşım sağlanabilir.

Datçaya en yakın havalimanı kaç km?

Sorunuzun cevabı: Dalaman Havalimanı Datça arası 162 Km ‘dir.

Eski Datça Nasıl Gidilir?

Kara Yolu. Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris- Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır.

Datça’ya gitmek için hangi havaalanı?

Ege ile Akdeniz’in kesiştiği noktada yer alan Datça, çok kolayca ulaşılabilen bir yer değil. Çünkü Datça ‘da havaalanı yok. Ya Datça ‘ya kara yolu ile geleceksiniz ya da Milas-Bodrum Havalimanı ya da Dalaman Havalimanı ‘na gelip oradan Datça ‘ya transfer araçları ile aktarma yapacaksınız.

Datça nasıl bir yer?

Datça, Türkiye’nin Ege Bölgesi’ndeki Muğla iline bağlı 13 ilçeden biridir. Adını aldığı Datça Yarımadası’nın üzerinde bulunur. Antalya, Bodrum, Alaçatı, Kuşadası gibi fazla popüler ve kalabalık olan tatil rotalarından hoşlanmayan ve tatilini sakinlik içinde geçirmek isteyenlerin en sevdiği yerlerden biridir.

Datça uçakla nasıl gidilir?

Datça Havalimanı henüz mevcut değil. Bu nedenle Datça ‘ya havayolu ile ulaşım için Dalaman ve Bodrum Havalimanlarına yapılan uçuşları seçebilirsiniz. Bu iki havalimanına da seferleri olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın uçuşlarından yararlanabilirsiniz.

Ankara Datça kaç saat sürüyor?

Ankara – Datça arası otobüs ile ne kadar sürüyor? Ankara – Datça arası otobüs yolculuğu ortalama 12sa 30dk sürmektedir.

Datça Bodrum Feribot kaç saat sürüyor?

Bodrum – Datça Feribot seferleri ile 230 kilometrelik ortalama 4 saatte gidilen karayolu mesafesi, 18.5 deniz mili uzunluğundaki feribot yolculuğu ile 1 saat 45 dakikada tamamlanabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *