Izmir Den Ayvalığa Nasıl Gidilir?(Soru)

  • İzmir‘den Ayvalık’a Nasıl Gidilir Türkiye’nin birçok farklı noktasından şehirlerarası otobüs seferleriyle Ayvalık’a direkt ulaşım imkanı olmakla beraber, direkt ulaşımın olmadığı şehirlerden önce Balıkesir’e gelip, oradan Ayvalık’a geçilebilir. Özel aracıyla gelecek olanlar İzmir – Aliağa – Dikili – Ayvalık güzergahını izlemeli.

Izmir ayvalığa nasıl gidilir?

Toplam mesafe 150 km. İzmir ‘den hareket eden tren seferleriyle önce Balıkesir’e oradan otobüsle direkt olarak Ayvalık ‘a ulaşmak mümkün. Havayolu ile; İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan, Balıkesir Havaalanı veya Edremit Havaalanı’na düzenlenen seferlerle Ayvalık ‘a ulaşmak mümkün.

Bulunduğum yerden Ayvalık’a nasıl gidebilirim?

Ayvalık’a denizyolu ile ulaşmak bir diğer seçenektir. İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleri ile yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya geçebilir, buradan 3 saatlik bir yolculuk ile Ayvalık’a ulaşabilirsiniz. Midilli Adası’ndan feribot ve deniz otobüsleri ile Ayvalık’a yaklaşık iki saatte ulaşmak mümkündür.

Izmir Ayvalık arası otobüsle kaç saat?

İzmir Ayvalık arası otobüsle kaç saat? En kısa otobüs seyahati 30 dakika sürmektedir.

Istanbul Ayvalık hangi yoldan gidilir?

İstanbul ‘dan gidecekler için Ayvalık yol tarifi şu şekildedir; öncelikle iki seçenek söz konusudur. Birinci seçenek Osmangazi Köprüsü’nden geçtikten sonra Bursa’ya varacaksınız. Bursa’dan Balıkesir yönüne doğru gittikten sonra Susurluk ve Burhaniye ayrımından sonra Edremit yolunu takip edip Ayvalık ‘a ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul Izmir Otoban Ücreti Ne Kadar?(Çözünme)

Izmir havalimani Ayvalık arası kaç km?

Havalimanı önünden geçen Körfez Birlik minibüsleri ile önce Ayvalık Otogarına daha sonrada Sarımsaklı Minibüsleri ile tesisimize ulaşabilirler. 2.nci güzergâh, İzmir Adnan Menderes Havalimanını tercih eden misafirlerimiz için Havaalanı Ayvalık arası yaklaşık 170 km. mesafede olup, yol 2 saat kadar sürmektedir.

Cunda Adası Nasıl Gidilir?

Eğer İstanbul’dan gelecekseniz ve deniz yolunu kullanmak istiyorsanız, İDO feribotları ile Bandırma’ya gelip oradan Ayvalık ve Cunda ‘ya ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gelecekseniz Ayvalık’a ulaştıktan sonra, yaklaşık 8 kilometre daha gidip boğaz köprüsünü kullanarak Cunda ‘ya ulaşabilirsiniz.

Istanbuldan Ayvaliga feribot var mi?

İstanbul – Bandırma Üzerinden Ayvalık ‘a feribotla (35 TL) gidebilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasından 5.5 saat, Avrupa yakasından 5 saat sürüyor.

Sarımsaklı koyu nerede?

Sarımsaklı, Ayvalık’ın, Küçükköy beldesi sınırları içinde yer alan uzun plajı ve tertemiz deniziyle ün kazanmış bir tatil beldesi. Sarımsaklı konum olarak Ayvalık’a 7 km, Cunda Adası’na ise 15 km. mesafede.

Istanbul Ayvalık otobüs bileti ne kadar?

En ucuz İstanbul – Ayvalık otobüs bileti 165,00 TL’dir.

Ayvalık hangi otobüs firmaları gidiyor?

Ayvalık Otobüs Firmaları

  • Ana Sayfa.
  • Balıkesir Turizm.
  • Balıkesir Uludağ Turizm.
  • Çanakkale Truva Turizm.
  • Efe Tur.
  • Kamil Koç Turizm.
  • Pamukkale Turizm.
  • Isparta Petrol Turizm.

Ayvalık ilçesi hangi ile bağlı?

Kuzey Ege’nin incisi olan Ayvalık, Balıkesir’in şirin bir ilçesi. Havası, doğası ve insanı meşhur. Ayvalık ‘ın batısında Ege Denizi yer alırken, kuzeyinde Burhaniye (Balıkesir), güneyinde Dikili (İzmir) bulunuyor.

Izmir dikili arası otobüsle kaç saat?

İzmir – Dikili arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 1 saat 52 dakika sürmektedir. İzmir – Dikili arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

Izmir sarımsaklı arası kaç kilometre?

Sarımsaklı ‘ya en yakın büyük kent merkezlerinden biri olan İzmir ‘den, Sarımsaklı ‘ya ulaşmak için İzmir – Aliağa – Dikili – Sarımsaklı güzergahını izlemek yeterli. Yaklaşık mesafe 118 km. Sarımsaklı ‘ya otobüs seferleriyle direkt ulaşım için Balıkesir seferli yolculuğu seçmeniz gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *