Izmir Den Bozcaadaya Nasıl Gidilir?(Çözünme)

İzmirden Bozcaada’ya otobüsle ulaşmak için Ezine otogarına, Balıkesir ve Bursa’dan Bozcaada’ya ulaşmak için ise önce Çanakkale ya da Ezine otogarına ulaşmanız gerekiyor. Çanakkale’den Geyikli iskelesine ulaşmak için Çanakkale otogarından kalkan Geyikli dolmuşlarına binmelisiniz.

  • İzmir‘den Bozcaada’ya Nasıl Gidilir İzmir istikametinden yola çıktığınızda, Çanakkale’ye varmadan önce Ezine ve Geyikli yol levhalarını izleyerek iskeleye varabilirsiniz. Çanakkale’ye ulaştıktan sonra Bozcaada-Geyikli yol levhalarını izleyerek yaklaşık olarak 50 dakika içerisinde Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşabilirsiniz.

Bozcaada nasıl gidilir izmirden?

İzmir istikametinden yola çıktığınızda, Çanakkale’ye varmadan önce Ezine ve Geyikli yol levhalarını izleyerek iskeleye varabilirsiniz. Çanakkale’ye ulaştıktan sonra Bozcaada -Geyikli yol levhalarını izleyerek yaklaşık olarak 50 dakika içerisinde Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Bozcaada arası feribot kaç saat?

( Feribot yaklaşık 30 dakikada adaya ulaşmakta.) Bazı yol bilgileri ise şöyle: Çanakkale – Bozcaada -Geyikli Feribot İskelesi arası yaklaşık 55 kilometre ve 1 saat sürmektedir. İzmir – Bozcaada -Geyikli Feribot İskelesi arası yaklaşık 290 kilometre ve 4 buçuk saat sürmektedir.

Çanakkale Bozcaada deniz otobüsü kaç saat?

Her gün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk ortalama 2 saat sürüyor. Bandırma’dan sonra Lapseki- Çanakkale üzerinden Geyikli’deki Bozcaada iskelesine varmak 3 saati buluyor. Alternatif olarak Bandırma’dan sonra Biga-Çan-Bayramiç güzergahı da takip edilebilir.

You might be interested:  Işıkkent Izmir Nerede?(Çözüm bulundu)

Istanbuldan bozcaadaya feribotla nasıl gidilir?

İstanbul – Bozcaada Ulaşım Çanakkale’ye geldikten sonra Ezine yolu üzerinden Geyikli Bozcaada yol tabelalarını takiben Geyikli Yükyeri Feribot iskelesine ulaşıp buradan Gestaş arabalı feribotlarla Bozcaaada’ya yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Izmirden bozcaadaya otobüsle nasıl gidilir?

İzmir ‘den Bozcaada’ya otobüsle ulaşmak için Ezine otogarına, Balıkesir ve Bursa’dan Bozcaada’ya ulaşmak için ise önce Çanakkale ya da Ezine otogarına ulaşmanız gerekiyor. Çanakkale’den Geyikli iskelesine ulaşmak için Çanakkale otogarından kalkan Geyikli dolmuşlarına binmelisiniz.

Istanbul’dan Bozcaada Nasıl Gidilir?

İstanbul ‘ dan Bozcaada ‘ya ulaşım için iki farklı yol var; Yenikapı’ dan arabalı feribotla Bandırma’ya geçip, Biga, Çan, Bayramiç Kara Yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli’ye ulaşıp, Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’nden, Bozcaada ‘ya ulaşmak.

Bozcaada feribot parası ne kadar?

Bozcaada Feribotu Araçla Geçiş Ücretleri 2020 Bu durum hem yayalar hem araçlar için geçerlidir. Bozcaada feribot ücretleri 2019 yılında güncel tarife ile Gestcart öğrenci 2,5 TL, yolcu 11 TL, otomobil 110 TL, Gestcart indirimli yolcu 9 TL ‘dir.

Adalara araba giriyor mu?

Aracınızla feribottan adaya indikten sonra trafiğe açık 2 cadde seçeneğini kullanarak arabanızı belediyenin ücretsiz park yerlerinden birine koyabilir, sonra otelinize yürüyerek gidebilirsiniz. Sonrasında merkezde araç kullanmak yok, merkez dışındaki plajlara tabiki arabanızla gidebilirsiniz.

Gökçeada Çanakkale arası kaç kilometre?

Çanakkale şehir merkezine ortalama 45 km uzaklıktadır. Gökçeada ‘ya farklı şehirlerden ulaşım sağlayacak yolcular için havayolu, karayolu ve denizyolu ile ulaşım olanakları bulunmaktadır.

Çanakkale Gökçeada feribot kaç saat sürer?

Arabalı Feribot Seferleri, Kabatepe’den kalkan arabalı feribotlar, Gökçeada merkezine 7 km. uzaklıktaki Kuzulimanı’na yanaşıyor. Deniz Otobüsü Seferleri eşliğinde ulaşmak için Çanakkale Gökçeada arası haftanın belli günleri yapılıyor. Yolculuk altmış beş dakika sürüyor.

You might be interested:  Kuşadası Ikiçeşmelik Nasıl Bir Yer?(En iyi çözüm)

Geyikli Bozcaada kaç dk sürüyor?

GESTAŞ Geyikli – Bozcaada feribot ücretleri şu şekildedir: Yolcu:14 TL / GestCard Yolcu: 11 TL. Küçük Motor: 26 TL. Otomobil:150 TL. Midibüs:290 TL.

Bozcaada arabasız gezilir mi?

Bozcaada içi ulaşım tatilden beklentinize göre şekilleniyor. Eğer “sadece merkezde takılmak bana yeter” derseniz arabasız çok rahat gezebilirsiniz. Adanın merkezi küçücük, bir saatte her yeri bitirebilirsiniz.

Bozcaada ya ne zaman gitmeli?

Sadece kısıtlı ve dar bir ay aralığında değil, genelde Mayıs ila Ekim ayları arasında, Bozcaada ‘da rahatlıkla denize girilebiliyor ve bu yönüyle Bozcaada kesinlikle tercih edilebilir bir ada. Genelde, deniz tatili yapmak isteyenler Bozcaada otellerinde rezervasyonlarını Temmuz ila Ağustos ayları arasında yapmaktalar.

Geyikli otogardan bozcaadaya nasil gidilir?

Çanakkale Şehir Merkezinden: Şehiriçi Otobüs Hattını yada Ticari Taksi Yollarıyla Otogar ‘a ulaşıp otogardan kalkan GEYİKLİ Minibüsleri ile feribot iskelesine kadar ulaşabilir ve Feribot ile Bozcaada ‘ya geçebilirsiniz. Bu Yöntem ile Bozcaada ‘ya ulaşım süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *