Izmir Dikili Kalem Adası Nasıl Gidilir?

  • Kalem Adasına Nasıl Gidilir? Adanın Denize olan uzaklığı 300 mt. Mesafededir. Bademli ise Dikili’nin merkezine yaklaşık olarak 10 km uzaklıkta eski bir Rum köyüdür. Kalem Adası’na ulaşmak için Dikili’nin Bademli Köyü’nden Deniz köy’e doğru ilerledikten sonra sağda ada otelinin tabelasını takip ederek varıyorsunuz.

Izmir’de Kalem Adası nerede?

Ege’nin incisi olarak nitelendirilen Kalem Adası, İzmir şehrinin Dikili ilçesinde, ülkemizin ilk ve tek ada otelini barındırmaktadır. Bademli Köyü’ne 450 kilometre uzaklıkta yer alan ada, palmiyeleri ve muazzam bitki örtüsü ile meşhurdur.

Kalem Adası günübirlik nasıl gidilir?

İzmir ilinin Dikili ilçesinde yer alan Bademli Köyü, ilçe merkezinden 10 km kadar uzaklıkta yer almaktadır. Kalem Adası volkanik bir oluşum sonucunda oluşmuştur. Bu adaya gitmek için Adanın Bademli Köyünde bulunan otoparkına gidilmesi ve hemen ardından otelin sahip olduğu tekne ile Adaya ulaşılması mümkündür.

Izmir Dikili Kalem Adası kimin?

Disütaş’ın sahibi Yüksel Dartar, Dikili ‘nin Bademler Koyu’ndaki asıl ismi Garip Ada olan bugünkü Kalem Adası ‘nın büyük bölümünü de 1973’te satın almıştı.

Izmir Garip Adası nerede?

Garip Adası ülkemizde Ege Bölgesinde yer alan İzmir iline Bağlı Dikili ilçesinde yer almaktadır. Dikili ilçesinde Bademli Köyü ile Kalem Adası yakınlarında bulunan Garip Adası Bademli Limanının tam karşısında yer almaktadır.

You might be interested:  Izmir Il Sağlık Müdürü Kim Oldu?(Soru)

Kalem Adası kaç m2?

İzmir’in sakin ve turistik ilçelerinden Dikili’de konumlanan Kalem Adası Oliviera Resort, deniz manzarası ve denize sıfır konumuyla misafirleri için oldukça cazip. 30 bin metrekarelik bir alana kurulan, mimari yapısında ve iç dizaynında modern çizgilerin kullanıldığı otel 44 kişi kapasiteli.

Kalem Adası hangi ülkeye ait?

Bademli Köyü’ne bağlı olan Kalem Adası, Türkiye sınırlarından çıkmadan Maldivler deneyimi yaşamaya olanak sağlaması bakımından dikkat çeken bir cennet. Kalem Adası Oliviera Resort hotel, masmavi denizi ve güzel hizmetiyle ayrıcalığını koruyor.

Kalem Adası satılıyor mu?

Turkuaz mavisi suyu ile ‘Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası ‘sının altında jeotermal su olduğu biliniyor. 459 dönümlük Kalem Adası ‘nın 258 dönümü, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı.

Hanımın koyu nerede?

Adını bölgedeki kokulu otlardan alan ve aynı zamanda Kokarot Koyu diye de bilinen bu koy, araçla karadan ulaşım olmaması sebebiyle en bakir diyebileceğimiz koylardandır. Koy tamamen özel mülk olarak ve kapalı. Bu yüzden koya yalnızca iki yolla ulaşılabilir.

Oliviera Resort sahibi kim?

Ve 2007’de de 6 kardeşin en büyüğü İhsan Dartar’ın öncülüğünde kurulan Oliviera Resort ile aile, turizm sektörüne adım atar. İhsan Dartar, kardeşlerinden aldığı güç ve destekle bugün Türkiye’de tek ve dünyada sayılı denebilecek özel ada oteli konseptini hayata geçirmiş.

Kalem adasını kim sattı?

İşadamı Yüksel Dartar’ın 1973 yılında satın aldığı, Dikili sahiline 400 metre uzaklıkta bulunan, antik çağın en büyük deniz savaşına tanıklık eden Kalem ve Garip adaları (Anginnsai), bugün gözlerden uzak, farklı mimarisiyle yurt içinden ve dışından seçkin konukları ağırlayan tesise ev sahipliği yapıyor.

Kalem adasını kim aldı?

Yüksel Dartar 1973’te Kalem Adası’nı satın alır, hem gelecek kuşaklara bir yapı, hem İstanbul’daki yoğun iş temposundan bir kaçış noktası inşa eder.

You might be interested:  Izmir Köfte Tarifi Nasıl Yapılır?(Doğru cevap)

Garip Adası nasil gidilir?

Garip Adası Ulaşım Anakaraya yaklaşık 400 metre mesafedeki Garip Adası ‘na ulaşmak için Dikili Bademli Limanı’ndan kendinize ufak bir tekne kiralayabilirsiniz. Oradaki balıkçılardan rica ederseniz uygun fiyata onlar da sizi kendi tekneleriyle istediğiniz saatte adaya götürüp getirebiliyorlar.

Garip adasında kamp yapılır mı?

Şunu belirtelim ki adada kamp yapmanıza izin verilmiyor. Adanın kıyıya biraz daha yakın bölümünde Kalem Adası bulunuyor. Garip Adası ‘na gelmişken bu adayı da görmeniz mümkün. Adaların kıyıya yakın olması dolayısıyla deniz kanoları ile de bu iki adaya ulaşmak mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *