Izmir Metroya Nasıl Binilir?

İZMİR METROSUNDA YOLCULUK YAPABİLMEK İÇİN; 1. Turnikelerden Ücret Tarifesine göre İzmirim Kart veya Bilet 35 ile geçilir. 2. 0 – 6 yaş arasındaki çocuklar, yanlarında ebeveynleri bulunmak kaydıyla, ücretsiz geçiş hakkından yararlanır.

Izmirde metro kartı nasıl alınır?

Nasıl Alınır? İzmirim Kartınızı, şehirdeki tüm satış noktaları ve dolum gişelerinden, ayrıca 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren 16 noktada kurulan geçici satış ve dolum istasyonlarından satın alabilir ve dolum yapabilirsiniz.

Izmir kart metroda geçerli mi?

İzmirim Kartla metro, tram, banliyö hattı istasyonları ve vapur iskeleleri turnikelerinden geçişlerde ilk binişi takiben 90 dk. içerisinde aktarma koşulları dahilinde ikinci ve sonraki binişler ücretsizdir. İzmir ‘in ilçelerine yapılan otobüs seferlerinde aktarma olarak tanımlanan bu hak kullanılamamaktadır.

Izmir metro öğrenci kaç TL?

Otobüs, metro, vapur ve banliyöda 1.70 TL. olan “tam” biniş ücretleri 1,75 TL, 0.90 TL. olan öğrenci tarifesi 0,95 TL olarak belirlendi. Öğretmenler için belirlenen tarife ise 1,10 TL. Merkezde 90 dakika içinde 2. ve sonraki tüm binişlerin ücretsiz gerçekleştirildiği aktarmalı ulaşım sistemi ise devam edecek.

Izmir Kent Kart Nereden Alınır?

İzmirim Kartı banliyö, metro, vapur iskelelerindeki kart yükleme ve satın alma gişeleri, İzmirim Kart satış kulübeleri, İzmirim Kart dolum cihazları (TVM), büfe, gazete bayii ve marketlerden satın alabilirsiniz. Akıllı şehir kartınızı havalimanındaki istasyondan da temin edebilirsiniz.

You might be interested:  Folkart Izmir Sahibi Kim?(Çözülmüş)

Muğla Kent Kart Nereden Alınır?

Kolukısa; “YÖK ile bir protokol yaptık ve üniversite öğrencilerimiz artık kişiselleştirilmiş öğrenci kartı başvurularını internet ortamında www. mugla.bel.tr adresinde bulunanKent Kart Başvuru sekmesinden yaklaşık 3 dakikada yapabilecekler.

Izmir kart nerelerde geçerli?

İzmirim Kartımı Nerelerde kullanabilirim?

  • Toplu Ulaşım Araçları (otobüs, metro, banliyö ve vapur)
  • Otoparklar ( İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen)
  • Bisim (Bisiklet kiralamak için üye olunması gerekmektedir)
  • Teleferik.
  • İzmir Doğal Yaşam Parkı
  • Aşık Veysel Rekreasyon Alanı
  • Buz Pisti.
  • Akıllı Tuvaletler.

Izmir kart HES kodu nasıl alınır?

HES kodu ayrıca kısa mesaj ile de alınabiliyor. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Izban için kartta ne kadar olmalı?

Blokaj kaldırma işlemi sadece İZBAN istasyonlarında çıkışlarda bulunan ARTI PARA makineleri yardımıyla yapılır. 16. İZMİRİM KART ‘IM YOKSA, BİLET 35’İ NASIL KULLANMAM GEREKİYOR? İstasyona Bilet 35 kartla giriş yapabilmeniz için kartınızda en az 3 kontörlük bakiye bulunması gerekir.

EGO öğrenci kaç TL?

EGO öğrenci abonman kart EGO Genel Müdürlüğüne bağlı şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında (otobüs, raylı sistemler ve teleferikte) transfersiz kullanılır ve yükleme tarihinden itibaren 30 gün geçerlidir. 225 binişlik aylık öğrenci EGO abonman kart ücreti 75,00 TL ‘dir.

Minibüs 1 öğrenci ne kadar?

Minibüs ücretleri 2022 fiyat listelerinde en ucuz minibüs ücreti kısa mesafe indi bindi 3 TL’dir. Ancak şehir ve ilçeler arasında değişiklik gösterebilir. MİNİBÜS ZAMMI NE KADAR? Minibüslerde kısa mesafe 2,75 liradan 3,75 liraya, uzun mesafe 4 liradan 5,50 liraya, öğrenci ücreti 1,75 liradan 2,50 liraya yükseltildi. 15

You might be interested:  Izmir De Haftasonu Nereye Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Izmir Izban öğrenci ne kadar?

Yolcunun gittiği mesafe 25 kilometre içerisinde yer alıyorsa tam için 2,86 TL, öğretmen için 2,20 TL, öğrenci ve 60 yaş için 1.65 TL tahsil edilecek.

Öğrenci kartı ne kadar?

İSTANBULKART TAM VE ÖĞRENCİ ÜCRETLERİ 2021 Aylık akbil de olarak bilinen 275 lira olan tam mavi kart 317 lira, 50 lira olan öğrenci kartı 57 liradan satılacak.

Izmir öğrenci kartı nasıl alınır?

Öğrenci Kartı Almak İsteyen Öğrenciler; www.izmirimkart.com.tr adresi üzerinden öncelikle ön başvuru formu doldurulur, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile internetten kartla güvenli ödeme ya da Vakıflar bankasının herhangi bir şubesinden masrafsız ve havale ücreti ödemeden İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş.

Ogrenci Kentkart kac tl?

Deniz ulaşımında ise 3 lira 75 kuruştan 4 lira 25 kuruşa, indirimli 2 lira 75 kuruştan 3 lira 10 kuruşa, öğrenci ise 2 liradan 2 lira 25 kuruşa yükseltildi. Kent genelinde uygulanan tüm toplu taşıma tarifelerine yansıtılan yüzde 16,7 oranındaki zam 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *