Izmir Otogardan Foçaya Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

İZMİR OTOGARDAN FOÇA’YA NASIL GİDİLİR? İzmir Otogarından Foça dolmuşları var. Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı-Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz.

Izmirden Foça’ya arabayla nasıl gidilir?

Foça ‘ya en yakın havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı. Havalimanı ile Foça arasında 80 km’lik bir mesafe var. Havalimanından Foça ‘ya ulaşmak için 2 farklı toplu ulaşım seçeneği bulunuyor.

Karsiyaka Yeni Foça ya nasıl gidilir?

Karşıyaka’dan Foça ‘ya otobüsle nasıl gidilir: Karşıyaka İskele – Menemen arasında sefer yapan 400 numaralı otobüs ile Menemen’e gidip oradan 744 ( Foça -Menemen Hatundere Aktarma) ve 745 (Yeni Foça – Biçerova Aktarma) numaralı otobüs aktarması yapmanız gerekiyor. Otobüs oradan da Yeni Foça ‘ya geçiyor.

Yeni Foça hangi durak?

Yeni Foça ‘ya Metroyla Gitmek Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz.

Foça’ya uçakla nasıl gidilir?

Foça ‘ya havayolu ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. İzmir’e havayolu ile ulaşım sağladıktan sonra araç kiralayarak ya da Foça otobüslerini kullanarak gidebilirsiniz.

Aliağa Foça arası nasıl gidilir?

İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır. İzban istasyonlarında Aliağa yönüne doğru giden trene binilerek, Hatundere istasyonunda indikten sonra 744 ESHOT ( otobüs )’a binerek Foça ‘ya ulaşım sağlanılacaktır.

You might be interested:  Izmir Tekzen Mağazası Nerede?(Çözülmüş)

Foça nerede denize girilir?

Foça’da nerede denize girmeli?

 • Yeni Foça Halk Plajı Yeni Foça ‘nın halk plajı uzun bir sahil şeridine sahip.
 • Eskı Foça Belediye Halk Plaji. Mavi bayraklı Eski Foça Halk Plajı’nın sahili düzenli ama dardır.
 • Karakum Plajı
 • Kosova Plajı
 • İngiliz Burnu.
 • Mersinaki Koyu.
 • Acar Camping.
 • Sazlıca Camping.

Hatundere Foça arası kaç dakika?

744 (ESHOT) 744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 ( Foça ), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 744 hattında 44 durak bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 63 dakika.

Yeni Foça Halk Plajı nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile plaja gelenler İzmir Otogarı’ndan minibüs kullanarak ulaşabilirler. Yeni Foça ‘ya herhangi bir İZBAN durağından trene bindikten sonra Biçerova İstasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. 745 numaralı Yenifoça-Biçerova Aktarma ESHOT otobüsleri ile de ulaşmak mümkündür.

Karşıyaka’dan Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?

Karşıyaka ‘ dan Foça ‘ya otobüsle nasıl gidilir? Karşıyaka İskele – Menemen arasında sefer yapan 400 numaralı otobüs ile Menemen’e gidip oradan 744 ( Foça -Menemen Hatundere Aktarma) ve 745 (Yeni Foça – Biçerova Aktarma) numaralı otobüs aktarması yapmanız gerekiyor. Otobüs oradan da Yeni Foça ‘ya geçiyor.

Izmir çeşme nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla- Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

Izmir foça arası kaç lira?

Foça İzmir Otobüs Bilet Fiyatları

 • Biniş Durağı İniş Durağı Bilet Fiyatı
 • Foça. İzmir Otogar. 23.00 TL.
 • Foça. Kampüs, EGS. 23.00 TL.
 • Foça. Bölge, Hastane. 20.00 TL.
 • Foça. Turan, Bayraklı 17.00 TL.
 • Foça. Serinkuyu, Soğukkuyu, Naldöken. 15.00 TL.
 • Foça. Çiğli. 14.00 TL.
 • Foça. Kent-2, Ulukent. 12.00 TL.
You might be interested:  Izmir Istanbul Ne Kadar?(Çözünme)

Izmir Adnan Menderes Havalimanından Foça’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Foça arası mesafe 80 kilometredir ve Foça ‘ya gitmek için 2 toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri İZBAN treni diğeri de otobüstür. Aynı zamanda HAVAŞ ile Çeşme’ye kadar da gidebilirsiniz. Bunlara ek olarak havalimanından araç kiralayabilir ya da taksi tutabilirsiniz.

Izmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkanı yok. Otogar’dan Seferihisar’a ulaşmak için Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne ya da Seferihisar’a belediye otobüs seferinin yapıldığı Cumaovası İZBAN İstasyonu’na gitmek gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *