Kemer Nasıl Kesilir?(Çözüm bulundu)

  • Kemer üretilirken ilk olarak bel ölçüsüne göre boy belirlenir. Ardından bir makinede eni ve uzunluğuna göre kemerin yapılacağı materyal kesilir. Kesilen parçalara bir başka makinede desen baskısı yapılır. Kemere makine ile delikler açılır ve tokası dikilir ve etiketleri takılarak satışa hazır hale getirilir. Deri Kemer Nasıl Üretilir?

Büyük gelen kemer nasıl küçültülür?

yeni nesil birçok kemerin toka kısmındaki punta vidalı olarak üretiliyor. yani vidayı gevşetip kemerin toka kısmından makasla keserek büyük gelen kemerler kısaltılabilir, böylelikle hem orijinalliği bozulmaz hem de delme makası aramanıza gerek kalmaz.

Kemer boyu nasıl hesaplanır?

Kemer ölçüleri kayışın tokasından orta deliğine tam turu ile ölçülür ve kimi zaman santimetre, kimi zaman ise S-M-L ya da 34-36 gibi beden ölçüleri ile verilir.

Erkek kemeri ne taraftan takılır?

tokasında marka logosu olan kemerleri örnek alırsak düğmenin sol tarafındaki delikten kemer takılmaya başlanır. yani toka sol tarafta, kemerin başı ise sağ tarafta olur. kadınlar için sağdan. erkekler için soldan.

Kemer ne kadar uzun olmalı?

Kemer eni ortalama genişlik ölçüsü 3.5 cm. dir. Kemerin ilk bel ölçü deliği mesafesi uçtan itibaren 10 cm, dir. Delikler arası mesafe 2.5-3 cm dir. Dil yuvası delik boyu 2 cm’dir.Toka dilinin geçtiği yerin ölçüsü standart 4.5 cm’dir.(5 delik).

Kemer bedenleri erkek nasıl hesaplanır?

Bir mezura alın ve o orta delik ile kullandığınız delik arasındaki mesafeyi ölçün. Ardından kemerin tam uzunluğunu ölçün, ölçümünüzün toka uzunluğunu içermemesi gerektiğini unutmayın. Kemer size küçük geliyorsa, orta delik ile kullandığınız delik arasındaki mesafeyi toplam uzunluğa ekleyin, tersiyse çıkarın.

You might be interested:  Izmir Doğalgaz Faturası Nereye Ödenir?(EN iyi 5 ipucu)

Kalın kemer mi ince mi?

Pantolonda ve şortta kalın model kemerleri kullanın İnce kemerin kemer ile beli ince gösterme konusunda pek yararı olmayacaktır. Fakat kalın kemerler belinizi olduğundan ince göstermede yardımcı olur. Ayrıca ince kemerleri günlük elbiselerde ve eteklerde tercih edebilirsiniz.

Kemer seçimi nasıl yapılmalı?

Kemer çok ince olduğundan orantıya dikkat etmelisiniz, bu kemerlere uygun kot veya eteklerle takabilirsiniz. Kalça Bölgeniz Büyük ise,

  1. Kemerinizi doğal bel bölgenize oturtun.
  2. Pantolon yada eteğiniz ile aynı renkleri tercih edin.
  3. Klasik kemerleri ceket veya hırka altına kullanın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *